Elden Ring Rivers Of Blood abartıldığı kadar güçlü değil mi?

Manolty

Hectopat
Makaleler
1
Nerdeyse her yerde bu katana ile Boss'ların kaymak gibi kesildiğinden bahsediliyordu. Rivers Of Blood'u alıp hemen +10 bastım fakat +9 olarak kullandığım Moonveil katanadan bile daha az hasar veriyor. Bende mi bir sorun var yoksa bu katana abartıldığı kadar güçlü değil mi? Her yerde gördüğüm hayvani hasarlardan eser yok.

Nerdeyse her yerde bu katana ile Boss'ların kaymak gibi kesildiğinden bahsediliyordu. Rivers Of Blood'u alıp hemen +10 bastım fakat +9 olarak kullandığım Moonveil katanadan bile daha az hasar veriyor. Bende mi bir sorun var yoksa bu katana abartıldığı kadar güçlü değil mi? Her yerde gördüğüm hayvani hasarlardan eser yok.
Şu anda bile aslında güçlü ama eski halinden eser yok. Oyun ilk çıktığında ismini yanlış hatırlamıyorsam "Blood Samurai" buildi vardı ve gerçekten çok güçlüydü ama sonradan çok fazla nerf geldi.

Oyun ilk çıktığı zamanki videolara vs. baktıysanız evet o zaman gerçekten bozuk gibiydi o Build. Her şeyi kesip atıyordu. Şimdi o Build'lere bayağı bir nerf yapıldı.

Neden scale aldığına baktınız mı ayrıca bayağı bir PvP dengelemesi geldi çıktığından beri.
Şu anda bile aslında güçlü ama eski halinden eser yok. Oyun ilk çıktığında ismini yanlış hatırlamıyorsam "Blood Samurai" buildi vardı ve gerçekten çok güçlüydü ama sonradan çok fazla nerf geldi.
Oyun ilk çıktığı zamanki videolara vs. baktıysanız evet o zaman gerçekten bozuk gibiydi o Build. Her şeyi kesip atıyordu. Şimdi o Build'lere bayağı bir nerf yapıldı.
Ne önerirsiniz peki? Şuan haritanın karlı bölgesindeyim ve hiçbir Boss'u kesemiyorum. Statlarımı aşırı mantıksız dağıttım zaten.

Ne önerirsiniz peki? Şu an haritanın karlı bölgesindeyim ve hiçbir Boss'u kesemiyorum. Statlarımı aşırı mantıksız dağıttım zaten.

Ben Full int biraz da str gitmiştim. Moonlight Greatsword'lu bir büyücü oynamıştım en son. İnternette farklı Build'lere, onların itemlarının nasıl toplandığına vs bakabilirsin. Spoiler olabilir: Haritanın soldaki bölgesinin en ortasında (Liurnia bölgesi. Hani bu ortalarında bataklıklar olan bölge) Raya Lucaria Academy var. O akademinin en sonunda tepesinde ana bosslardan birisi var büyücü. Eğer onu kestiysen o bossa tekrar gittiğinde ölmediğini sadece orada durduğunu görürsün. Ondan statlarını sıfırlayabiliyorsun belli bir item karşılığı ama ne olduğunu hatırlamıyorum. Oradan statları sıfırlayıp internetteki Build'e göre tekrar dağıtabilirsin.

Ben Full int biraz da str gitmiştim. Moonlight Greatsword'lu bir büyücü oynamıştım en son. İnternette farklı Build'lere, onların itemlarının nasıl toplandığına vs bakabilirsin. Spoiler olabilir: Haritanın soldaki bölgesinin en ortasında (Liurnia bölgesi. Hani bu ortalarında bataklıklar olan bölge) Raya Lucaria Academy var. O akademinin en sonunda tepesinde ana bosslardan birisi var büyücü. Eğer onu kestiysen o bossa tekrar gittiğinde ölmediğini sadece orada durduğunu görürsün. Ondan statlarını sıfırlayabiliyorsun belli bir item karşılığı ama ne olduğunu hatırlamıyorum. Oradan statları sıfırlayıp internetteki Build'e göre tekrar dağıtabilirsin.
Peki statlar sıfırlandıktan sonra istediğim gibi dağıtabilirim değil mi? Aynı anda hem samuray hem de büyücü yapmaya çalıştım sonradan arcane bastım ortaya saçma sapan bir build çıktı. 131 levelim.

Peki statlar sıfırlandıktan sonra istediğim gibi dağıtabilirim değil mi? Aynı anda hem samuray hem de büyücü yapmaya çalıştım sonradan arcane bastım ortaya saçma sapan bir build çıktı. 131 levelim.
tabii tabii o item ile sıfırladığın sürece istediğin kadar sıfırlayabilirsin, sıfırladıktan sonra istediğin gibi dağıt ben int+str den faith+str ye dönmüştüm sonra geri döndürmüştüm. Seni 1 level'a getiriyor sonra üstüne senin için 130 tane vermeni sağlıyor.

Not: Tavsiyem ne yaparsan yap Vigor'u küçümseme çünkü o dediğin aşamalarda artık üstünde Radahn zırhı falan olsa bile çok fazla vuruyorlar. Hele ben büyücüydüm direkt tek yiyordum genelde.

tabii tabii o item ile sıfırladığın sürece istediğin kadar sıfırlayabilirsin, sıfırladıktan sonra istediğin gibi dağıt ben int+str den faith+str ye dönmüştüm sonra geri döndürmüştüm. Seni 1 level'a getiriyor sonra üstüne senin için 130 tane vermeni sağlıyor.

Not: Tavsiyem ne yaparsan yap Vigor'u küçümseme çünkü o dediğin aşamalarda artık üstünde Radahn zırhı falan olsa bile çok fazla vuruyorlar. Hele ben büyücüydüm direkt tek yiyordum genelde.
Vigor 40 civarlarındaydı diye hatırlıyorum. Yine Vigoru bu civarlarda bırakıp tamamen büyücü odaklı bir Build yaparım. Şu Rivers Of Blood da güzel bir kazık olarak girdi bana hiç hasar vermiyor. Rivers Of Blood için bir önerin var mı veya başka bir silah mı bulayım?

Vigor 40 civarlarındaydı diye hatırlıyorum. Yine Vigoru bu civarlarda bırakıp tamamen büyücü odaklı bir Build yaparım. Şu Rivers Of Blood da güzel bir kazık olarak girdi bana hiç hasar vermiyor. Rivers Of Blood için bir önerin var mı veya başka bir silah mı bulayım?
Büyücü olarak tavsiyem asa olarak Azur's Glinstone Staff veya Lusat's Glinstone Staff olur ki zaten oyundaki en güçlü asalardan ikisi. Ben Lusat's Glinstone Staff kullandım hep. Silah Caelid (Sağdaki kırmızı bölge) bölgesindeki bir büyücü köyü var oradan bulunuyor. Bu tip silahları +10 yapmak için Somber Ancient Dragon Smithing Stone gerekiyor ama ben oyunun %70'inde +8 olarak kullandım.Ranni görevlerini tamamlayıp sonunda Moonlight Greatsword taşımak fena olmaz ama olmasa da koymaz.

Zırh olarak chestplate parçasında Damage Negation değerleri magic için 13.5 ve üzeri olan giyebildiğin bir zırh seti iş görür.

Yanında mutlaka bir kılıç büyüsü taşı yakın mesafedeki düşmanlar için. Comet büyüsü olmazsa olmaz ama çok mana harcar yanına bir de küçük Glinstone Cometshard büyüsü ekleyebilirsin. Comet yerine Night Comet de kullanabilirsin ama nedense ben ısınamadım o büyüye hiç kullanmadım neredeyse. Büyülerin çeşitleri var. Comet ve Glinstone Cometshard, Glinstone Sorceries tipindeki büyüler. Büyü hanelerinde farklı çeşit büyüler de mutlaka bulunsun çünkü bunlara dayanıklı olup Frost hasarına dayanıksız olan veya tam tersi düşmanlar gibi gibi karşına çıkacaktır. Her şeyi hatırlamadığım için bir magic build açıp baksan daha güzel bilgi alırsın büyüler hakkında.

Talismanleri hiiiç hatırlamıyorum.

Flask of Wondrous Phsick de oyundaki diğer iksir sistemi. Her grace oturmandan sonra 1 kere kullanabiliyorsun ve eğer doğru bileşimi yaparsan ciddi bufflar ve faydalar edinebiliyorsun. Büyücü olarak ben hep 2 özellik kullandım. Kullandıktan sonra 10 saniye boyunca mana azalmaması ve yaklaşık 1 2 dakika boyunca büyülerin daha fazla hasar vermesi. Bunları gracelerde birleştirerek yapabilirsin ama birleştireceğin özleri haritadaki ağaçları bulup onların altındaki bossu keserek ediniyorsun.

Statları da int ve mana veren (stat adını unuttum) stata daha cok basman iyi olur. 130 puan olarak düşünürsek 25 vigor, 35 mana, 60 int fena olmaz full int odaklı bir şey olmuş olursun. İnternete "Elden ring 125 level mage stats" veya ne oynamak istiyorsan onu aratıp başka tavsiyelere de bakabilirsin.

Ha eğer fresh start istersen oyunun en başlarında biraz tehlikeli bi patikadan giderek alabileceğin meteorite staff adında bir asa var ki bu gerçekten de çok çok güçlü bi asa. Geliştirilemiyor ama zaten baz formunda S seviye int scaling değeri var oyunda uzun süre tutar seni.

Geri
Yukarı