Elden Ring'de etkileşimli harita modu var mı?

MucoBEY

Hectopat
Yer
Bağcılar
Daha fazla  
Arkadaşlar bir asassins Creed oyuncusu olarak Elden Ring bana bayağı karışık geldi. Ana hikayeye gideceğimiz yeri az çok gösteriyor ona bir şey demiyorum. Ama yan görevler, ash war, boss, zindan... Bunların yerlerini göstermiyor. Bu özelliği seven olur, saygım var. Ama ben 1 boss bulmak için 2 saat sağa sola gittim, bulamayınca en sonunda internetten bossların yerlerine baktım. Bulduğum bossa ağır farkla kaybettiğim için saldıramıyorum, başka bir şey arayım diyorum bulamıyorum...
İşin özeti oyun keşif yaparak oynamamızı istiyor, ama ben böyle oynayamıyorum.

Elden ringde harita modu var mı? Büyük ihtimalle yoktur ama çıkarsa adını ne olarak koyarlar sizce?

Oyun içi için henüz bir mod yok fakat interaktif harita sistemi var. Zorlanıyorsanız bundan faydalanabilirsiniz.

Elden Ring AC harita modu diye koyabilirler :) Şaka bir tarafa oyun gerçekten o bakımdan karışık ilerliyor. Tamamen keşif ile ilerlenmesi gerekiyor. Modların çıkacağını düşünüyorum fakat online yapısı olduğu için Anti-Cheat yüzünden ban yemek mümkün.

En iyisi kendinizi geliştirerek, keşif ile ilerlemek. Youtube üzerinden bakılması gereken çok konu olacak. Ben de aynı şekilde bakmak zorunda kalıyorum :) Ama yapısı böyle. Yapacak bir şey yok.

Zaten o siteye bakarak yapıyorum ama bazen uyumsuz oluyor. Sanırım hikayede ilerlemem gerekiyor o kısımlarda(yani tahminim o yönde). Bir de Alt Tab yaparak oynamak hem kafa karıştırıcı, hem aldığım zevki zedeliyor. Harita tuşunun g de olması daha da zorlaştırıyor.
Oyun içi için henüz bir mod yok fakat interaktif harita sistemi var. Zorlanıyorsanız bundan faydalanabilirsiniz.

Şu sayfaya da göz atabilirsiniz. Mecburen birçok şeye bakacaksınız, oyun hikaye adına hiçbir şey açıklamıyor, her şey gizemli.

Zaten o siteye bakarak yapıyorum ama bazen uyumsuz oluyor. Sanırım hikayede ilerlemem gerekiyor o kısımlarda(yani tahminim o yönde). Bir de Alt Tab yaparak oynamak hem kafa karıştırıcı, hem aldığım zevki zedeliyor. Harita tuşunun g de olması daha da zorlaştırıyor.
Hocam oyunun dizaynı böyle maalesef. Oyun tabii ki çok keyifli ama benim de hoşuma gitmiyor her şeyi açıp bakmak zorunda olmak. Seveni de var bir şey diyemiyorum. Sürekli zindanlarda gördüğüm NPC'leri internetten araştırmak zorunda kalıyorum ki hikayeleri neymiş, nasıl ilerlermiş öğreneyim. Neredeyse tamamen ipuçları, rastlantılar, gizemler üzerine bir hikaye anlatımı var oyunun.

Yeni konular

Geri
Yukarı