Elden Ring'de optimizasyon sorunu var mı?

khlestov

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Hemşire
Merhaba arkadaşlar, Elden Ring almayı düşünüyordum. Yeni DLC çıkacakmış, muhtemelen fiyatı da güncellenir diye düşünüyorum. Daha da artmadan almak istiyorum fakat 2 sorum var. Özellikle Elden Ring sahiplerine ilk sorum oyun çıktığında optimizasyon sorunları varmış, drop giriyormuş durmadan. Bu düzeldi mi? İkinci sorum oyunda 60FPS kilidi mi bulunuyor? Üst düzey sisteme sahip değilim optimizasyon sorunu varsa sıkıntı çekebilirim. Oyun sahiplerinden yardım bekliyorum, şimdiden teşekkürler.
Sistemim: R5 5600 GTX 1660 Ti 16 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, 60 FPS kilidi var ama sorun olmuyor, gayet oynanabilir durumda.

Bende 1070 var, sizin kart ile hemen hemen aynı performansta. Genelde 60 FPS sabit veriyor en yüksek ayarlarda ama yer yer 45-50 civarına düşüyor. Biraz optimizasyon sıkıntısı var denilebilir.

Merhaba arkadaşlar, Elden Ring almayı düşünüyordum. Yeni DLC çıkacakmış, muhtemelen fiyatı da güncellenir diye düşünüyorum. Daha da artmadan almak istiyorum fakat 2 sorum var. Özellikle Elden Ring sahiplerine ilk sorum oyun çıktığında optimizasyon sorunları varmış, drop giriyormuş durmadan. Bu düzeldi mi? İkinci sorum oyunda 60FPS kilidi mi bulunuyor? Üst düzey sisteme sahip değilim optimizasyon sorunu varsa sıkıntı çekebilirim. Oyun sahiplerinden yardım bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Ben RX 580 ile orta ayarlarda yer yer 40 yer yer 60 FPS görüyorum ama genelde 50 civarında oluyor sizde ancak orta ayarlarda 60 FPS alırsınız yüksek ayara çektiğinizde FPS'iniz 40 50'lere kadar düşüyor oyunun optimizasyonu aşırı kötü.

60 FPS kilidi olmayan oyunlarda NVIDIA denetim masasında prgram ekle kısmından oyunu ekleyerek Max FPS'i 60 olarak belirleyebilirsiniz.
Ekran görüntüsü 2023-08-23 192424.png
Ekran görüntüsü 2023-08-23 192631.png
Ekran görüntüsü 2023-08-23 192703.png

Geri
Yukarı