Elden Ring'de silahlara nasıl beceri ve özellik eklenir?

Hamza78

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Nvidia Geforce RTX 3050 , AMD Ryzen 7 5800h , 16 gb ram
Elden Ring de yeniyim bir keresinde ashes of war mi ne onu bulmustum gerçi sonra öldüm hala bendemi bilmiyorum ve oyun bize buna dair bir pencere gösteriyor eğitim amaçlı ama ben onu geçtim o yüzden konuya dair bilgim yok nasıl silahlara beceri veya özellik eklenir yardımcı olursanız sevinirim.

Grace'e oturun veya Roundtable Hold'daki demirciye gidin. Ashes of War seçeneğini seçin ve silahınıza istediğiniz ash of war'ı istediğiniz affinity ile uygulayın.

Affinity'leri özetlemek gerekirse, bunlar eklediğiniz Ash of War'ın silahınızı hangi istatistikle etkileyeceğini değiştirebildiğiniz bir özellik aslında.
  • Standard Affinity: Silahınıza istediğiniz özelliği ekler ancak silahınızın hali hazırda sahip olduğu scaling'i değiştirmez.
  • Heavy Affinity: Silahınızın Strength yani güç ile daha fazla scale almasını sağlar. Eğer Strength kasarak oynuyorsanız bu affinity'i öneririm.
  • Keen Affinity: Silahınızın Dexterity ile scale almasını sağlar.
  • Quality Affinity: Silahınızın hem Dexterity'den, hem de Strength'ten aldığı scale'i yükseltir. İki istatistiği de arttırarak oynuyorsanız bunu seçmenizde fayda var.
Yukarıda saydığım bu 3 (standard zaten başlangıçta geliyor onu saymıyorum) affinity için Iron Whetblade eşyasına ihtiyacınız var.
  • Magic Affinity: Silahınızın Intelligence ile scale almasını sağlar ve büyü hasarı ekler. Büyücü bir karakter oynuyorsanız bunu tavsiye ederim.
  • Cold Affinity: Silahınızın Intelligence ile scale almasını sağlar ve büyü hasarı ekler.
Bu 2 affinity için Glintstone Whetblade eşyasına ihtiyacınız var.
  • Fire Affinity: Silahınızın Strength scale'ını arttırır ve ateş hasarı vermesini sağlar.
  • Flame Art Affinity: Silahınızın Faith ile aldığı scale'i arttırır ve ateş hasarı vermesini sağlar.
Bu 2 affinity için Sanctified Whetblade'e ihtiyacınız olacak.
  • Poison Affinity: Silahınızın rakipleri zehirlemesini sağlar.
  • Blood Affinity: Silahınızın rakiplerde kan kaybı etkisi uygulamasını sağlar.
  • Occult Affinity: Silahınızın Arcane istatistiğinden scale almasını sağlar.
Bu 3 affinity için Black Whetblade'e ihtiyacınız var.

Söylediğim bu affinity'leri kendi istediğiniz karakterinize göre seçerseniz çok daha iyi karakterler geliştirebilirsiniz. Ve hayır oyun topladığınız hiçbir eşyayı ölünce sizden geri almıyor. Sadece rünleri kaybediyorsunuz.

Son düzenleme:
Grace'e oturun veya roundtable Hold'daki demirciye gidin. Ashes of war seçeneğini seçin ve silahınıza istediğiniz ash of War'ı istediğiniz affinity ile uygulayın.

Affinity'leri özetlemek gerekirse, bunlar eklediğiniz ash of War'ın silahınızı hangi istatistikle etkileyeceğini değiştirebildiğiniz bir özellik aslında.
  • standard affinity: Silahınıza istediğiniz özelliği ekler ancak silahınızın halihazırda sahip olduğu Scaling'i değiştirmez.
  • heavy affinity: silahınızın strength yani güç ile daha fazla scale almasını sağlar. Eğer strength kasarak oynuyorsanız bu Affinity'i öneririm.
  • keen affinity: silahınızın dexterity ile scale almasını sağlar.
  • quality affinity: silahınızın hem Dexterity'den, hem de Strength'ten aldığı Scale'i yükseltir. İki istatistiği de arttırarak oynuyorsanız bunu seçmenizde fayda var.
Yukarıda saydığım bu 3 (standard zaten başlangıçta geliyor onu saymıyorum) affinity için ıron whetblade eşyasına ihtiyacınız var.
  • magic affinity: silahınızın ıntelligence ile scale almasını sağlar ve büyü hasarı ekler. Büyücü bir karakter oynuyorsanız bunu tavsiye ederim.
  • cold affinity: silahınızın ıntelligence ile scale almasını sağlar ve büyü hasarı ekler.
Bu 2 affinity için glintstone whetblade eşyasına ihtiyacınız var.
  • fire affinity: silahınızın strength Scale'ını arttırır ve ateş hasarı vermesini sağlar.
  • flame art affinity: silahınızın faith ile aldığı Scale'i arttırır ve ateş hasarı vermesini sağlar.
Bu 2 affinity için sanctified whetblade'e ihtiyacınız olacak.
  • poison affinity: silahınızın rakipleri zehirlemesini sağlar.
  • blood affinity: silahınızın rakiplerde kan kaybı etkisi uygulamasını sağlar.
  • occult affinity: silahınızın arcane istatistiğinden scale almasını sağlar.
Bu 3 affinity için Black whetblade'e ihtiyacınız var.

Söylediğim bu Affinity'leri kendi istediğiniz karakterinize göre seçerseniz çok daha iyi karakterler geliştirebilirsiniz. Ve hayır oyun topladığınız hiçbir eşyayı ölünce sizden geri almıyor. Sadece rünleri kaybediyorsunuz.

Hocam çok iyi yazmışsınız bayağı bir şeye açıklık getirdi aklımda sadece anladığım kadarıyla ash of war yeni yetenek yani CTRL affinityler ise istatiklerimizi arttiriyor yanlışım varsa duzeltir misiniz?

Hocam çok iyi yazmışsınız bayağı bir şeye açıklık getirdi aklımda sadece anladığım kadarıyla ash of war yeni yetenek yani CTRL affinityler ise istatiklerimizi arttiriyor yanlışım varsa duzeltir misiniz?
Eklediğiniz yetenekler ile silahınızın istatistikleri doğru orantılı. Eklediğiniz yetenekler ile silahınızın gücünü değiştirebilmeniz mümkün. Sana scaling olayını en temelden açıklayayım.

Souls oyunlarında ve dolayısıyla Elden Ring'de silahlar belli başlı istatistiklerden ek güç alırlar. Bunu silahın detaylarına bakıp görebilirsin. Bu scaling dediğimiz sistem S-A-B-C-D-E şeklinde gider, S en iyisi, E en kötüsü. Eğer bir silah Strength yani güç istatistiğinden S ile scale alıyorsa, Strength istatistiğinin yüksek olması durumunda o silahın daha fazla coşacak demektir.

Yani kısaca bu bir bonus sistemi, eğer Strength'e abandıysan ve silahın Strength'ten iyi scale alıyorsa silahın daha da güçlenecek. Basit aslında ama oyuna yeni başlayan arkadaşlar bunu görmezden gelebiliyor.

Birkaç örnek vereyim sana, diyelim ki Dexterity'den A ile scale alan ancak Strength'ten E ile scale alan bir silah buldun. Sen Strength kastığın için bu silah sana göre bir seçim değil çünkü Strength'ten kötü scale alıyor, yeterince güçlü olmayacaktır bu silah senden Dexterity istiyor. Sen yukarıda söylediğim Heavy affinity ile Ash of War basarsan bu silaha, bu silah artık Dexterity'den değil Strength'ten scale almaya başlar yani silahın eğilimini değiştirmiş olursun aslında.

Eklediğiniz yetenekler ile silahınızın istatistikleri doğru orantılı. Eklediğiniz yetenekler ile silahınızın gücünü değiştirebilmeniz mümkün. Sana scaling olayını en temelden açıklayayım.

Souls oyunlarında ve dolayısıyla Elden Ring'de silahlar belli başlı istatistiklerden ek güç alırlar. Bunu silahın detaylarına bakıp görebilirsin. Bu scaling dediğimiz sistem s-a-b-C-D-e şeklinde gider, s en iyisi, e en kötüsü. Eğer bir silah strength yani güç istatistiğinden s ile scale alıyorsa, strength istatistiğinin yüksek olması durumunda o silahın daha fazla coşacak demektir.

Yani kısaca bu bir bonus sistemi, eğer Strength'e abandıysan ve silahın Strength'ten iyi scale alıyorsa silahın daha da güçlenecek. Basit aslında ama oyuna yeni başlayan arkadaşlar bunu görmezden gelebiliyor.

Birkaç örnek vereyim sana, diyelim ki Dexterity'den a ile scale alan ancak Strength'ten e ile scale alan bir silah buldun. Sen strength kastığın için bu silah sana göre bir seçim değil çünkü Strength'ten kötü scale alıyor, yeterince güçlü olmayacaktır bu silah senden dexterity istiyor. Sen yukarıda söylediğim heavy affinity ile ash of war basarsan bu silaha, bu silah artık Dexterity'den değil Strength'ten scale almaya başlar yani silahın eğilimini değiştirmiş olursun aslında.

Cok iyi anlattınız anladım ama ben lutuf a oturuna ash of war gibi bir seçenek çıkmıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-01-02 161913.png
    Ekran görüntüsü 2023-01-02 161913.png
    1.008,1 KB · Görüntüleme: 191
Çok iyi anlattınız anladım ama ben lutuf a oturunca ash of war gibi bir seçenek çıkmıyor.
Whetstone Knife eşyasını alırsanız açılacaktır, bu eşya Melina'nın ilk geldiği yerdeki düşman kampının içinde. Kampı temizleyin aşağıya, bodruma inen bir taş merdiven göreceksiniz. Merdiveni inin ve sandığı açın, içinden dediğim eşya çıkacak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu eşyayı aldıktan sonra Ash of War menüsü çıkacaktır.

Whetstone knife eşyasını alırsanız açılacaktır, bu eşya Melina'nın ilk geldiği yerdeki düşman kampının içinde. Kampı temizleyin aşağıya, bodruma inen bir taş merdiven göreceksiniz. Merdiveni inin ve sandığı açın, içinden dediğim eşya çıkacak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu eşyayı aldıktan sonra ash of war menüsü çıkacaktır.

Çok sağ ol şansa şu an tam oradayım.

Whetstone Knife eşyasını alırsanız açılacaktır, bu eşya Melina'nın ilk geldiği yerdeki düşman kampının içinde. Kampı temizleyin aşağıya, bodruma inen bir taş merdiven göreceksiniz. Merdiveni inin ve sandığı açın, içinden dediğim eşya çıkacak.

Bu eşyayı aldıktan sonra Ash of War menüsü çıkacaktır.
reis bu işaretin anlamı ne

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-01-02 190758.png
    Ekran görüntüsü 2023-01-02 190758.png
    505,8 KB · Görüntüleme: 171
Son düzenleme:
Reis bu işaretin anlamı ne?
Oyunda sana yardım etmesi için ruhlar çağırabiliyorsun, o işaret bu alanda o ruhları çağırabilme izninin olduğunu söylüyor sana. Çünkü o ruhları her yerde çağırıp kafana göre gezdiremiyorsun. Oyun nerede çağırabileceğini bu şekilde söylüyor sana.

Ruhları çağırmak için önce bir çan alman gerekiyor. Bu çanı gece Church of Elleh'e giderek alabilir veya Yuvarlak Masa Salonu'na gittiğinde oradaki yaşlı kadından satın alabilirsin.

Oyunda sana yardım etmesi için ruhlar çağırabiliyorsun, o işaret bu alanda o ruhları çağırabilme izninin olduğunu söylüyor sana. Çünkü o ruhları her yerde çağırıp kafana göre gezdiremiyorsun. Oyun nerede çağırabileceğini bu şekilde söylüyor sana.

Ruhları çağırmak için önce bir çan alman gerekiyor. Bu çanı gece church of Elleh'e giderek alabilir veya yuvarlak masa Salonu'na gittiğinde oradaki yaşlı kadından satın alabilirsin.

Dostum sana bir şey soracağım çok ağır olmayan zırh bakıyorum da bulamadım bildiğin var mı senin bununla ilgili detaylı Türkçe kaynak bulamadım.

Geri
Yukarı