Elden Ring'de silahlara nasıl beceri ve özellik eklenir?

Dostum sana bir şey soracağım çok ağır olmayan zırh bakıyorum da bulamadım bildiğin var mı senin bununla ilgili detaylı Türkçe kaynak bulamadım.
Çok hafif zırh var oyunda aslında, Raptor's Set var örneğin. Bu zırh setinin göğüs kısmı aynı zamanda +%10 zıplama saldırısı hasar artışı veriyor, eğer zıplayarak saldırılar yapıyorsanız bu zırh sizin için iyi bir seçim olabilir. Çok hafif diyemem ama Carian Knight Set var, güzel bir set bana göre. Aynı zamanda alter de yapılabiliyor yani pelerinsiz versiyonuna da çevrilebiliyor.

Patches'ın zırh seti var, onu öldürürseniz alabiliyorsunuz. Aynı zamanda oyunun başlangıç classlarının zırhlarına da bakabilirsiniz, hepsi düşük ağırlıktalar.

Tüm zırhlara bakıp da seçebilirsin aslında şuradan:

Çok hafif zırh var oyunda aslında, raptor's set var örneğin. Bu zırh setinin göğüs kısmı aynı zamanda +%10 zıplama saldırısı hasar artışı veriyor, eğer zıplayarak saldırılar yapıyorsanız bu zırh sizin için iyi bir seçim olabilir. Çok hafif diyemem ama carian Knight set var, güzel bir set bana göre. Aynı zamanda alter de yapılabiliyor yani pelerinsiz versiyonuna da çevrilebiliyor.

Patches'ın zırh seti var, onu öldürürseniz alabiliyorsunuz. Aynı zamanda oyunun başlangıç classlarının zırhlarına da bakabilirsiniz, hepsi düşük ağırlıktalar.

Tüm zırhlara bakıp da seçebilirsin aslında şuradan:

Ben şimdilik vagabond zırhıyla devam edeyim o zaman. Bu bölümlere daha gelmedim.

Oyunda sana yardım etmesi için ruhlar çağırabiliyorsun, o işaret bu alanda o ruhları çağırabilme izninin olduğunu söylüyor sana. Çünkü o ruhları her yerde çağırıp kafana göre gezdiremiyorsun. Oyun nerede çağırabileceğini bu şekilde söylüyor sana.

Ruhları çağırmak için önce bir çan alman gerekiyor. Bu çanı gece church of Elleh'e giderek alabilir veya yuvarlak masa Salonu'na gittiğinde oradaki yaşlı kadından satın alabilirsin.

Sağ ol reis aldım.

Ben şimdilik vagabond zırhıyla devam edeyim o zaman. Bu bölümlere daha gelmedim.
Elden Ring epey büyük bir oyun, o yüzden zırhların büyük bir çoğunluğuna erkenden erişmek pek mümkün değil. Oynadıkça çok daha fazla zırh sahibi olacaksınız.

Oyunda sana yardım etmesi için ruhlar çağırabiliyorsun, o işaret bu alanda o ruhları çağırabilme izninin olduğunu söylüyor sana. Çünkü o ruhları her yerde çağırıp kafana göre gezdiremiyorsun. Oyun nerede çağırabileceğini bu şekilde söylüyor sana.

Ruhları çağırmak için önce bir çan alman gerekiyor. Bu çanı gece church of Elleh'e giderek alabilir veya yuvarlak masa Salonu'na gittiğinde oradaki yaşlı kadından satın alabilirsin.

Dostum ben silaha özellik basacağım ama basarken standart ve kaliteli özellik ekleme diye ikiye ayrılıyor standartta sadece beceriyi ekliyor kaliteli yazanda ise silahın kuvvet ve çeviklik e yatkınlığını D den C ye çıkarıyor ama silahın hasarı azalıyor bunun farkı ne.

Dostum ben silaha özellik basacağım ama basarken standart ve kaliteli özellik ekleme diye ikiye ayrılıyor standartta sadece beceriyi ekliyor kaliteli yazanda ise silahın kuvvet ve çeviklik e yatkınlığını D den C ye çıkarıyor ama silahın hasarı azalıyor bunun farkı ne.
Her zaman yatkınlığa göre seç, hem kuvvet hem de çevikliliğin C'ye yükselmesi senin hasarını dolaylı yoldan arttırıyor zaten. Silahının temel hasarı düşüyor dahi olsa bonuslardan aldığı hasar artıyor. Eğer Güç ve Çeviklilik istatistiklerinin ikisini de arttırıyorsan Quality olarak Ash of War bas.

Nasıl Türkçe yaptın dostum.

Türkçe yama indirdim.

Her zaman yatkınlığa göre seç, hem kuvvet hem de çevikliliğin C'ye yükselmesi senin hasarını dolaylı yoldan arttırıyor zaten. Silahının temel hasarı düşüyor dahi olsa bonuslardan aldığı hasar artıyor. Eğer güç ve çeviklilik istatistiklerinin ikisini de arttırıyorsan quality olarak ash of war bas.

Öyle yaptım kuvvet ve çevikliğin ikisini de arttırıyorum ama çevikliğe bir tık daha yatkınım.

Her zaman yatkınlığa göre seç, hem kuvvet hem de çevikliliğin C'ye yükselmesi senin hasarını dolaylı yoldan arttırıyor zaten. Silahının temel hasarı düşüyor dahi olsa bonuslardan aldığı hasar artıyor. Eğer güç ve çeviklilik istatistiklerinin ikisini de arttırıyorsan quality olarak ash of war bas.

Dostum şu an akedeminin oralardayım 50lvl üstüyüm str vuran ağır olmayan kılıç ne önerirsin nettekilerin hepsi ileri seviyeler için kılıçlar. Şu an twinblade kullanıyorum.

Dostum şu an akedeminin oralardayım 50lvl üstüyüm str vuran ağır olmayan kılıç ne önerirsin nettekilerin hepsi ileri seviyeler için kılıçlar. Şu an twinblade kullanıyorum.
Heavy Affinity ile Ash of War basılmış Banished Knight Greatsword önerimdir. Bu greatsword oyundaki en güçlü greatsword olmakla birlikte erken oyunda Stormveil Castle'da bu silahı taşıyan şövalyelerden düşürülebilir. Bu silahtan 2 tane düşürebilirsen ikisini de kullanıp harikalar yaratabilirsin.

Veya Brick Hammer alınabilir, bu silah da Stormveil Castle'da bulunuyor ama herhangi bir düşman kesmeniz gerekmiyor bunun için. Bu Banished Knight Greatsword'dan bir tık daha ağır ama çok büyük bir fark yok, Strength'ten B ile scale alıyor, Ash of War basarsan muhtemelen A'ya çıkacaktır yani saf Strength için iyi bir seçenek erken oyunda.

Hangi silahı kullanıyor olursanız olun, mutlaka uygun affinity ile Ash of War basın. Silahın varsayılan Ash of War'ı hoşunuza gidebilir ancak kendiniz bastığınızda o silahın scale'ini arttırırsınız, tabi uygun affinity'i kullanmanız şartıyla. Saf Strength build için uygun affinity Heavy elbette.

Heavy affinity ile ash of war basılmış banished Knight greatsword önerimdir. Bu greatsword oyundaki en güçlü greatsword olmakla birlikte erken oyunda stormveil Castle'da bu silahı taşıyan şövalyelerden düşürülebilir. Bu silahtan 2 tane düşürebilirsen ikisini de kullanıp harikalar yaratabilirsin.

Veya brick hammer alınabilir, bu silah da stormveil Castle'da bulunuyor ama herhangi bir düşman kesmeniz gerekmiyor bunun için. Bu banished Knight Greatsword'dan bir tık daha ağır ama çok büyük bir fark yok, Strength'ten b ile scale alıyor, ash of war basarsan muhtemelen A'ya çıkacaktır yani saf strength için iyi bir seçenek erken oyunda.

Hangi silahı kullanıyor olursanız olun, mutlaka uygun affinity ile ash of war basın. Silahın varsayılan ash of War'ı hoşunuza gidebilir ancak kendiniz bastığınızda o silahın Scale'ini arttırırsınız, tabii uygun Affinity'i kullanmanız şartıyla. Saf strength Build için uygun affinity heavy elbette.

Ben çift el seri bir şey bakıyorum aslında eleonaras poleblade i alana kadar. Night and flame i aldım ancak int falan istiyor ondan kullanmadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı