Rehber Elder Scrolls Online Türkçe Çeviri Eklentisi - Turkish Scrolls Online (Türkçe Yama)

Balgamov

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar. Diğer bir iki forumda da aynı yazıyı kullandığım için burada da aynı şeyleri yazmamak adına özet geçeceğim. Yaklaşık 2 senedir bu proje ile uğraşmaktayım. Süreç boyunca kendim çevirmeyi, ekip kurmayı, eş zamanlı dosya düzenleme programları kullanmayı, lokalizasyon sitelerinde gelen bağışlarla çeviri projesi yürütmeyi ve daha bir çok yolu düşündüm. Sonuç olarak çeviriyi yapay zeka ile çevirmeye karar verdim. Dolayısıyla oyun içerisinde göreceğiniz şey kendi çevirim ve yapay zekadan çıkmış ama yine benim düzenlediğim çevirim olacak.

Kuruluma dair gerekli açıklamalar için :

Videolu Anlatım - Youtube - Turkish Scrolls Online
Steam Rehberi - Steam - Turkish Scrolls Online

Discord sunucumuzda kuruluma ya da çevirinin nasıl yapıldığına dair açıklamalar da mevcut. Yine oluşturduğum kanallardan hatalar ya da önerilere dair geri bildirimde bulunabilirsiniz. Davet linkini burada paylaşamıyorum lakin verdiğim linklerden ulaşabilirsiniz.

Umarım faydalı olabilmişizdir. Herkese iyi oyunlar :)

Selam. Diğer bir iki forumda da aynı yazıyı kullandığım için burada da aynı şeyleri yazmamak adına özet geçeceğim. Yaklaşık 2 senedir bu proje ile uğraşmaktayım. Süreç boyunca kendim çevirmeyi, ekip kurmayı, eş zamanlı dosya düzenleme programları kullanmayı, lokalizasyon sitelerinde gelen bağışlarla çeviri projesi yürütmeyi ve daha birçok yolu düşündüm. Sonuç olarak çeviriyi yapay zeka ile çevirmeye karar verdim. Dolayısıyla oyun içerisinde göreceğiniz şey kendi çevirim ve yapay zekadan çıkmış ama yine benim düzenlediğim çevirim olacak.

Kuruluma dair gerekli açıklamalar için:

Videolu Anlatım - Youtube - Turkish Scrolls Online
Steam Rehberi - Steam - Turkish Scrolls Online

Discord sunucumuzda kuruluma ya da çevirinin nasıl yapıldığına dair açıklamalar da mevcut. Yine oluşturduğum kanallardan hatalar ya da önerilere dair geri bildirimde bulunabilirsiniz. Davet linkini burada paylaşamıyorum lakin verdiğim linklerden ulaşabilirsiniz.

Umarım faydalı olabilmişizdir. Herkese iyi oyunlar :)

Hocam Online oyunlarda dosyalarda değişiklik yapmak biraz tehlikeli oluyor genelde. Emin misiniz sorun yaratmıyor değil mi?

Hocam Online oyunlarda dosyalarda değişiklik yapmak biraz tehlikeli oluyor genelde. Emin misiniz sorun yaratmıyor değil mi?
Nasıl bir sorun tam olarak anlayamadım. Eklentinin kullanımıyla alakalıysa bu tür eklentiler Zenimax için sorun teşkil etmiyor. Oyun dosyalarını bozma gibi bir durumdan bahsediyorsak zaten bu eklenti bu tarz dosyalarda değişiklik yapmıyor. Ama başka eklentilerle çakışma (diğer eklentilerin düzgün kullanılamaması) ile ilgili hatalar var ve şu anda zaten ilgilenmekteyiz.

The Elder Scrolls serisinin hayranıyım ancak online olana ısınamadım. Yine de böyle bir projenin çıktığını görmek çok güzel. Tebrik ederim.

Geri
Yukarı