Elder Scrolls serisine Skyrim ile başlanır mı?

Satashke

Centipat
Arkadaşlar bu seri hakkında hiçbir bilgim ve fikrim yok. Skyrim'den önceki oyunların hiçbirini oynamadım. Seriye direkt Skyrim ile başlayacağım fakat hikayeyi kaçırmış olur muyum? Spoiler yerim diye YouTube'a da bakamıyorum. Fikirlerinizi bekliyorum.

Her oyunun geçtiği yer, zaman ve hikayeleri farklı olduğu için oyunlar direkt olarak bir diğerinin devamı niteliğinde değil hocam. Önceki oyunlarda yaşananların nadir de olsa bahsi geçiyor ya da kitaplarda bazı detayları anlatılıyor. Sıkıntı çekeceğinizi sanmıyorum.

Son düzenleme:
Arkadaşlar bu seri hakkında hiçbir bilgim ve fikrim yok. Skyrim'den önceki oyunların hiçbirini oynamadım. Seriye direkt Skyrim ile başlayacağım fakat hikayeyi kaçırmış olur muyum? Spoiler yerim diye YouTube'a da bakamıyorum. Fikirlerinizi bekliyorum.
Skyrim ile başlamanız bence daha mantıklı. Çünkü diğer oyunlar pek oyuncu dostu değilken Skyrim'in hala gideri var. Bir kaç video izleyip mod yüklerseniz tadından yenmez.

Başlanır.

Yapman gereken tek şey oyun içindeki kitapları okuman. O kitaplarda eskilere dair neredeyse her şeyi veriyor sadece bu oyunu oynayarak taa yıllar yıllar önce olayları, cüceleri ve mekanizmalarını, ejderhaların kadim tarihini, Aedra ve Daedra'ları v.s bir çok şeyi öğrenebiliyorsun.

Şöyle açıklayayım ilk 2 oyun zaten oynanmayacak derecede eski ve kötü.
The Elder Scrolls III: Morrowind - Spoiler olur yazmayayım
The Elder Scrolls IV: Oblivion - Daedra olan Molag Bal, Oblivion'dan kapı açıp şehre saldırıyor
The Elder Scrolls V: Skyrim - Tamriel'in SKYRIM şehrinde geçen hikayeyi + diğer yerlerdeki bazı hikayeleri anlatıyor.

Video olarak Daedra Molag Bal'ın şehre saldırısını şuradan izleyebilirsin. Aedra'lar engelliyor saldırıyı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4.Oyunu hikaye için oynanabilir eski ama idare eer lakin 3.Sü eziyet olur. Serinin ileri derece fanları falan oynuyor onu o da sadece hikayesi için. Benim tavsiyem 3'e kadar olan olayların hikayesini oku, ardından 5'i oyna sonra eğer istersen, evreni seversen 4'ü oynarsın.

Ayrıca mod desteği ile günümüzde bile revaç oyunlardandır. Dönemine göre büyük ses getiren bir yapım olmak ile beraber günümüzde dahi aynı atmosfer ve senaryoda alternatif oyun bulunmamaktadır.

Mod için site (1 günlük eğitim ile rahatça işi öğrenebilirsin)

Ben Skyrim'den başlamıştım. Eğer çok seversen ve katlanabileceğini düşünürsen daha sonra serinin diğer oyunlarına bakabilirsin. Çok aman aman bir eksiklik hissetmeyeceğini düşünüyorum.

Skyrimdan başlanmalı bence sonra evren sevilirse grafikler sıkıntılar falan umrunuzda olmaz direkt dalarsınız her oyuna.

Geri
Yukarı