Electronic Arts Satılabilir veya Dev Firmalarla Birleşebilir

Kimin alacağı belli olmaz.

@S.A.T Ubisoft, Take-Two ve EA firmalarından birisi Tencent'e gidecek diyorum. Bana en yakın Ubisoft geliyor hali hazırda hisseleri de var. Take-Two'yu Çin'e yedirmezler, EA ise ciddi paraların döneceği bir şirket Microsoft gibi parasının sınırını bilmeyen veya Disney gibi pazarda agresifleşen bir şirkete gitmesi daha olası.

@S.A.T Ubisoft, Take-Two ve EA firmalarından birisi Tencent'e gidecek diyorum. Bana en yakın Ubisoft geliyor hali hazırda hisseleri de var. Take-Two'yu Çin'e yedirmezler, EA ise ciddi paraların döneceği bir şirket Microsoft gibi parasının sınırını bilmeyen veya Disney gibi pazarda agresifleşen bir şirkete gitmesi daha olası.
Kuvvetle muhtemel olarak EA'yi Microsoft yiyecek gibi. Ki rekabet kurumu ne der bilmiyorum.

Kuvvetle muhtemel olarak EA'yi Microsoft yiyecek gibi. Ki rekabet kurumu ne der bilmiyorum.

Bethasda ve Activision-Blizzard'dan sonra EA'yi de yerse iyice tekele dönecek kimse bu satışı istemez. EA şu anda sendeleyen bir firma değil arada 1-2 tane çöp oyun çıkarsalar da sırf spor oyunlarından çuvalla parayı indirmeye devam ediyor. EA çıkmaza girene kadar kimse almayabilir de.

"Abi bak Çinliler bizi dürtüyor ona göre" diye Amerikan firmalarına kendilerini fahiş fiyata sattırmaya çalışıyorlardır arka planda.

Yeni konular

Geri
Yukarı