Elektriğin gitmesi sorun oluşturmuş mudur?

Yer
İstanbul/Ataşehir
İşim çıktığı için bilgisayarın başından kalkmıştım.

Google Chrome açıktı, sadece yeni bir sekme açık vaziyette duruyordu ama dolu bir sekme değildi ve tarayıcının giriş ekranında beklemedeydi.

Geldiğimde elektrik gitmişti. Bir sorun olmuş olabilir mi? Windows'a bir zararı veya sisteme?

Google Chrome açıktı, sadece yeni bir sekme açık vaziyette duruyordu ama dolu bir sekme değildi ve tarayıcının giriş ekranında beklemedeydi.

Geldiğimde elektrik gitmişti. Bir sorun olmuş olabilir mi? Windows'a bir zararı veya sisteme?

Güç kaynağınız iyiyse bir şey olmaz bizim evde her gün gidiyor.

Zarar vermez, sadece kaydetmediğiniz verileriniz gider.

İyi bir güç kaynağınız varsa sıkıntı olmaz. Ama ne kadar iyi güç kaynağı da olsa bu kesintiler diğer parçalara nazaran SSD'lere daha fazla zarar veriyor sadece. Çalışıyorsa sıkıntı yoktur ama yine de dikkat etmek lazım.

Hocam PSU nuzda akım koruması varsa çok sorun olmaz. Bende var elektrik kesintileriniden sonra normal şekilde kaldığım yerden devam edebiliyorum.
yine ben hocam :D

Hocam Aerocool KCAS 600W 80 Plus Bronze güç kaynağı var. Bunda korumalar var diye biliyorum ama, yanlışım varsa düzeltin. Ayrıca bunun dışında 6'lı Viko akım korumalı prizde var hocam.

Güzel. O zaman en fazla o anda kaydedilmeyen veriler gidebilir. Daha fazla bir şey olacağını sanmıyorum.

Zaten başında değildim o sırada. Kendi hâline çalışıyordu yani, öyle söyleyeyim.
@Er73748 hocam tekrardan rahatsız ediyorum kusura bakmayın.
Fakat şu yazdığınızı pek anlayamadım;

Bende var elektrik kesintileriniden sonra normal şekilde kaldığım yerden devam edebiliyorum.
UPS'mi kullanıyorsunuz acaba hocam?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı