Elektrik bölümü için laptop önerisi

Haktan Oğuz Bay

Hectopat
Arkadaşlar üniversite sonucum 2 yıllık elektrik çıktı eğer olursa oradan 4 yıllığa geçmeyide planlıyorum. Oyun oynamayacağım sadece film falan izlerim pili uzun giden okul içinde işimi görebilecek bilgisayar ne var? Bir de macOS mu daha mantıklı Windows mu? Bütçe 30 bin civarı şimdilik.

Elektrik elektronik mühendisliği okuyorsanız yüksek ihtimal göreceğiniz dersler aşağı yukarı bellidir. Staj yapacağınız kurum da CAD programları 3D modelleme gibi şeylerle uğraşacak doğal olarak. Windows tabanlı Gaming bir laptop işinizi görebilir. Aşırı lüks olmasına da gerek yok. CAD programları 7 - 8 yıllık bilgisayarlarda da çalışabiliyor.

Elektrik elektronik mühendisliği okuyorsanız yüksek ihtimal göreceğiniz dersler aşağı yukarı bellidir. Staj yapacağınız kurum da CAD programları 3D modelleme gibi şeylerle uğraşacak doğal olarak. Windows tabanlı Gaming bir laptop işinizi görebilir. Aşırı lüks olmasına da gerek yok. CAD programları 7 - 8 yıllık bilgisayarlarda da çalışabiliyor.

Önerebileceğiniz bir model var mı?

Arkadaşlar üniversite sonucum 2 yıllık elektrik çıktı eğer olursa oradan 4 yıllığa geçmeyide planlıyorum. Oyun oynamayacağım sadece film falan izlerim pili uzun giden okul içinde işimi görebilecek bilgisayar ne var? Bir de macOS mu daha mantıklı Windows mu? Bütçe 30 bin civarı şimdilik.

MacBook Air M1 almanızı öneririm 18 saat gibi absürt bir kullanım ömrü var M1 çip te gayet güçlüdür.

Emulator ile program kullanmak mantıklı değil. Apple'a bakmayın. Kullanacağınız programlar ağır olmayacak. 2 yıllık okuyacakmışsınız. Eğer mühendisliğe dikey geçiş yaparım derseniz giriş seviye oyuncu laptopları işinizi görecektir.
Buyrun bu fiyata iyi bir cihazdır.
Huawei Ultrabook serisini de öneririm. Oyun oynamıyorum demişsiniz. Gerçekten tasarım olarak çok şıklar. İşlerinizi de kolayca halledebilirsiniz.

Geri
Yukarı