Elektrik Çarpması Sonrası Etkileri

S4Knight

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar başlıkta da gördüğünüz gibi elektrik çarpmasıyla ilgili bir şey soracağım.
Bana 27 şubat 2017 tarihinde doğal gazın topraklaması olmadığı için ayakkabımı çıkarırken sol elimle doğal gaz borusunu sağ elimle merdivenlerdeki korkulukları tutuyordum. Tam ayakkabımı çıkarırken 6-7 saniye boyunca elektrik çarptı ve 2 bileğim kırıldı, kırılınca canım hiç yanmadı vücudum uyuşmuştu çünkü ve sonucunda ise 2 bileğim kırıld. Artıları ise daha zeki oldum, sayısalda ve daha iyi hissetmeye başladım. Ama bunun bana zararı kekeleme+stres falan oldu acaba bilmediğim başka etkileri var mı?

Doktora gidip genel bir test yaptırmanız lazım bence. Sinir sistemi, iskelet, dolaşım sistemi...

Kekeleme sorunun çözümü için bunun tedavisini sağlayan yerler var, oralara başvurabilirsiniz. İnternette araştırabilirsiniz ama öncelikle doktora gitmelisiniz.

Bundan sonra daha dikkatli olun elektrik konusunda.

Burada kimse sana ne herhangi bir hastalık tanısı koyabilir ne de en ufak yardımda bulunabilir. Kekeleme gibi problemler de kas tepkilerin ile alakalı sorunlar. İç organlar zarar gördüğünde kalp ritim bozukluğu görülen hastalar da olabiliyor. Bu da kaslarla alakalı problem elbette.

Kısacası varsa bir şikayetin doktora görüneceksin. Kontrol amaçlı da kalp ritim bozukluğunu var mı diye kontrol ettir. Kekeleme olayı için de keza aynı şekilde tedavi görmen gerekiyor.

2 bileğini de sanırım düşme esnasında kırdın? Elektriğin böyle bir etkisi yok diye biliyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hiç duymadım böyle bir şey :)
Arkadaşı tekrar çarpmak lazım :D

Gerçekten daha zeki olunuluyor mu sayısal anlamda? İnternette görmüştüm ama inanmamıştım. Eğer ciddiyseniz ben de deneyeceğim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı