Elektrik çarpması

choosen88

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Son 2 haftadır neredeyse her gün en az bir kere bilgisayar başına oturup kulaklığı elime aldığım zaman ufak bir elektrik çarpması ile birlikte monitöre gelen görüntü gidip geliyor. Sorunun nereden kaynaklandığını nasıl öğrenebilirim? Sorun eğer anakartta ise onu bir hafta sonra yenileyeceğim zaten fakat PSU da ise benim için kötü.

Hocam, anakart kaynaklı olması çok zor. Kullandığınız priz topraklı mı? Sizin üzerinizde de statik elektrik olabilir. Toprağa dokunarak veya çıplak ayakla gezerek atmaya çalışın. Böyle imkan yoksa, evde bulunan topraklı prizin tırnağına dokunun. PC içinse, fişten çekip açma tuşuna uzun basıp bırakın. Daha sonra deneyin.

Hocam, anakart kaynaklı olması çok zor. Kullandığınız priz topraklı mı? Sizin üzerinizde de statik elektrik olabilir. Toprağa dokunarak veya çıplak ayakla gezerek atmaya çalışın. Böyle imkan yoksa, evde bulunan topraklı prizin tırnağına dokunun. PC içinse, fişten çekip açma tuşuna uzun basıp bırakın. Daha sonra deneyin.

Sizden okuyunca aklıma geldi normalde asla terlik giymem son 2 haftadır giymeyi alışkanlık ettim bu yüzden olma ihtimali var mı?

Kasa içinde ki cihazlarda statik elektrik birikmiş olabilir. PSU'nun fişini çekip 10-15 dakika bekleyin, ardından bilgisayarı tekrar başlatın.

Zannetmiyorum hocam. Giydiğiniz elbiseler de etkileyebilir. En önemli etken zaten aldığımız radyasyon. Her tarafımız sinyal.

Geri
Yukarı