Elektrik düşmanı ekran kartı mı?

Şöyle izah edeyim, Türkiye şartlarında 1kW elektriği 1 saat boyunca tüketmen durumunda 70 kuruş ödersin. 1kW elektrik 1000Watt yapar. RX 580 185W TDP değerine sahip bir ekran kartı. Yani bu kartın 1 saat boyunca tam yükte çalıştırılması sana ortalama 12 kuruşa gelir. Günlük 6 saat bile tam yükte çalışırsa günde 72 kuruş ayda ise 72x30 = 21.60TL gibi ek bir fatura ödetir.

Matematiğim hatalı olduysa affola, ama olay anlaşılmıştır diye düşünüyorum.

Şöyle izah edeyim, Türkiye şartlarında 1KW elektriği 1 saat boyunca tüketmen durumunda 70 kuruş ödersin. 1KW elektrik 1000WATT yapar. RX 580 185W TDP değerine sahip bir ekran kartı. Yani bu kartın 1 saat boyunca tam yükte çalıştırılması sana ortalama 12 kuruşa gelir. Günlük 6 saat bile tam yükte çalışırsa günde 72 kuruş ayda ise 72x30 = 21.60TL gibi ek bir fatura ödetir.

Matematiğim hatalı olduysa affola, ama olay anlaşılmıştır diye düşünüyorum.

SEN ADAMSIN

Bizim burada bak net diyorum 1 aydır klima çalışmıyor 1 ayda gelen fatura 282 TL bilgisayar 12 saat açık 12 saatin %10'u oyunla geçiyor ona rağmen böyle fatura ben bunu %100 kullansam üstüne 4 saat oynasam fatura 350 TL gelecek şu yere göre elektrik faturasından bıktım yahu Muğla'da oturuyoruz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı