Elektrik elektronik bölümü mü bilişim mi?

BARANERD11

Centipat
Daha fazla  
Meslek lisesinde elektrik elektronik okuyorum, ama aklımın bir yanındanda bilişim okumak istiyor belki kontenjan açılırsa geçerim inşallah. Sizce bunu yapmam ne kadar mantıklı olur? ilerisi açık bir bölümmü bilişim? yoksa elekrik elektronikmi daha açık? Arkadaşlarıma soruyorum bilişim daha iyi diyor ilerisi için.

Meslek lisesinde elektrik elektronik okuyorum, ama aklımın bir yanındanda bilişim okumak istiyor belki kontenjan açılırsa geçerim inşallah. Sizce bunu yapmam ne kadar mantıklı olur? İlerisi açık bir bölümmü bilişim? Yoksa elekrik elektronikmi daha açık? Arkadaşlarıma soruyorum bilişim daha iyi diyor ilerisi için.

Liseden elektrik elektronik diploması al. Üniversiteyi mtok üzerinden bilgisayar mühendisliği veya bilişim üzerine oku. Kariyer planı diye buna denir. Böyle diyorum çünkü şirketler hem yazılımdan hem de elektronik kısımdan anlayan insanları severler. Buna en iyi bölüm olarak matematik mühendisliğini örnek gösterebilirim.

İkisini de dene araştır, ikisi de önü açık bölümler. Lisede elektrik elektronik okuyorsunuz fakat üniversitede bilişime yönelemeyeceksiniz diye bir durum yok sonuçta. İlginiz olana yönelmeniz daha doğru olacaktır.

Liseden elektrik elektronik diploması al. Üniversiteyi mtok üzerinden bilgisayar mühendisliği veya bilişim üzerine oku. Kariyer planı diye buna denir. Böyle diyorum çünkü şirketler hem yazılımdan hem de elektronik kısımdan anlayan insanları severler. Buna en iyi bölüm olarak matematik mühendisliğini örnek gösterebilirim.

Matematik muhendisliginden mezun olup bilgisayarda yuksek lisans yapmak muthis bir yol bu arada. Bu sekilde yol cizen kisiler var ve genelde kariyerleri cok iyi noktada oluyor.

İkisini de dene araştır, ikisi de önü açık bölümler. Lisede elektrik elektronik okuyorsunuz fakat üniversitede bilişime yönelemeyeceksiniz diye bir durum yok sonuçta. İlginiz olana yönelmeniz daha doğru olacaktır.
bilişimi çok seviyorum ama puanım yetmıyor umarım universitede okuyabilirim

Matematik muhendisliginden mezun olup bilgisayarda yuksek lisans yapmak muthis bir yol bu arada. Bu sekilde yol cizen kisiler var ve genelde kariyerleri cok iyi noktada oluyor.
sayısalım ıyı değil maalesef

Bilişimi çok seviyorum ama puanım yetmıyor umarım universitede okuyabilirim.

Sayısalım ıyı değil maalesef.

Zaten mtok kontenjanı diye bir şey var meslek liseleri için. Mühendislik 300.000 sıralama istiyor. Sen 290.000 sıralama yaptın diyelim. Mtok kontenjanından yararlanabileceksin. Bu sayede 150.000 sıralama isteyen bölüme girebilirsin. Ya da 30.000 sıralama isteyen bir üniversite var diyelim. Mtok kontenjanından yararlanarak 80.000 sıralama ile girebilirsin. Bu sıralamalar tahminidir. Her üniversitede mtok kontenjanı yok. Onun için YÖK Atlas mtok bilişim tarzında bir arama yapman gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı