Elektrik-Elektronik Mühendisliği için kaç net yapılmalı?

Kaytrim5498

Centipat
12. sınıf sayısalım ve şu an maalesef hiç çalışmıyorum ve TYT'de yapabilidiğim ortalama net 38. Ortalama olarak yaptıklarım ise;
  • Türkçede: 18 doğru, 3 yanlış.
  • Tarihde: 4 doğru, 0 yanlış.
  • Coğrafyada 2 doğru 1 yanlış.
  • Felsefe: 1 doğru, 0 yanlış.
  • Din kültüründe: 3 doğru, 0 yanlış.
  • Matematikde: 8 doğru, 2 yanlış.
  • Fizikde: 1 doğru, 1 yanlış.
  • Kimyada: 2 doğru, 1 yanlış.
  • Biyolojide: 1 doğru, 1 yanlış. Yapıyorum.
Henüz AYT denemelerine girmedik. 12. sınıfım çok iyi ama 11. sınıfta okula gitmediğimiz için bir şey bilmiyorum. Şu anda dershaneye gidiyorum ve konularımı sadece oradan ilerletiyorum. Evde pek tekrar yapmıyorum. Sadece dersi çok dikkatli bir şekilde dinliyorum ve yazılılarda derste dinlediklerimle başarılı oluyorum.
Peki elektrik-elektronik mühendisliği için kaç net yapmalıyım? Ona göre çalışmamı arttıracağım. İstediğim yer ise Sivas Elektrik-Elektonik Mühendisliği. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Evde de çalışman lazım, olmaz yoksa. TYT'yi en kötü 60-70 seviyesine getirmen lazım.
İstediğim bölümde gereken netler aşağıdaki gibi gözüküyor. Biraz daha zorlasam kazanlabilir gibi. Şu anki durumuma biraz daha koysam yeterli gibi bana göre.
1639681871042.png

@Kaytrim5498, hemen hemen sayısalda 250K-320K arası yapmak istyorsun. Sınavdan sınava göre başarı sırası değişebilir o yüzden böyle bir yorumda bulundum. Direkt 200K diyelim, yapılır bence. Yapılmayacak şey değil.
Düzenleme: 300K barajını unutmuşum.

Son düzenleme:
@Kaytrim5498, hemen hemen sayısalda 250K-320k arası yapmak istyorsun. Sınavdan sınava göre başarı sırası değişebilir o yüzden böyle bir yorumda bulundum. Direkt 200k diyelim, yapılır bence. Yapılmayacak şey değil.

Şu an neredeyse hiç çalışmıyorum. Biraz çalışmaya başlayıp netlerimi az bir şey arttırsam kazababilirim o zaman değil mi?

En düşük 300Bin sıralama yapman lazım. TYT 50 net, AYT 25-30 net en düşük bu netler ile 200-300 bin arası sıralama yaparsın. Ben geçen sene girdim aynı bölümü istiyordum AYT çözemediğim için şuan Önlisans Elektronik teknolojisi okuyorum. Okul bitince DGS sınavına gireceğim.
Mühendislik barajı 300bin 301bin yapsan bile gidemezsin.

Geri
Yukarı