Elektrik elektronik mühendisliği için laptop performansı önemli mi?

Ortalama bir laptop şart ancak ofis laptopu almanı tavsiye etmem alacaksan işlemcisi iyi ekran kartı da 3 4 yıl götürecek bir laptop almanı tavsiye ederim ya da direk MacBook alacaksın hiç bunları düşünmeyeceksin. Derslerde kullanılan çoğu program ağır değil ancak ofis bilgisayarlarının kaldıracağı türden programlar da değil.

Ortalama bir laptop şart ancak ofis laptopu almanı tavsiye etmem alacaksan işlemcisi iyi ekran kartı da 3 4 yıl götürecek bir laptop almanı tavsiye ederim ya da direk MacBook alacaksın hiç bunları düşünmeyeceksin. Derslerde kullanılan çoğu program ağır değil ancak ofis bilgisayarlarının kaldıracağı türden programlar da değil.
Teşekkür ederim peki bölüm olarak önerir misin

İdeal bir bilgisayar işini fazlasıyla görecektir. MacBook gibilerini önermem. Render ağırlıklı olduğu için gereksiz pahalı gelir sana. Eğer proje yaptırırlarsa sıkıntı yaşarsın.

MacBook almanı tavsiye ediyorum. Aynı hatayı bende yaptım. Boşu boşuna 2 tane Laptop almıştım.
Ne yapacağına bağlı olarak genelde. Robotik veya programlama işleri yapacaksa elektronik için, eskisi bile iş görüyor. 5V versin yeter mantığı. Ama MacBookta driver sorunları var. Taktığını algılamayabiliyor. Windowsta çözülebilir ama macı bilmiyorum.

Teşekkür ederim peki bölüm olarak önerir misin?

Bence gayet güzel bir bölüm ancak ilgi ve alakana göre bölümünü tercih edebilirsin. Yine de buna ayrı özel bir başlık açıp diğer insanların da fikirlerini almanı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı