Elektrik-Elektronik Mühendisliği için Laptop Tavsiyesi

Arkadaşım, ben sana laptop önerisi yapmayacağım ama 17,3" oyun laptobu sahibi olarak tavsiye vereceğim. Eğer bu makineyi her gün evden okula- okuldan eve taşımayı düşünüyorsan kesinlikle 17,3" almamalısın. O cihazı taşırken 10 dakikadan sonra ağırlığı katlanarak artıyor. Evinde büyük monitörün de varmış zaten. Bence 14" ekranlı, çok hafif, sadece SSD içeren, güçlü işlemcili bir laptop al, evde ödev/çalışma yaparken büyük monitörüne bağlayarak kullanırsın.

Monster Tulpar T7 V16.1.2 almanı tavsiye ederim. Bütçeni 6800 e çıkar o laptopu al. Okulunu bitirir o laptop. 4 sene çok rahat götürür. Her işini görür. Monster servisi ve müşteri memnuniyeti çok iyi olan bir firma. Abra a5 kullandım daha önce. Kesinlikle Monster'dan şaşma. Dell laptoplarda ısınma sorunu çok fazla. Içi dolu ama soğutması boş. Bizzat gördüğüm için söylüyorum. Monster'ın soğutması da çok iyi. Gidipte 6500 lira gibi paralara 1050Ti laptop alma HP'den falan.

Küçük bir sorum var.Şimdi benim 23.6" Asus monitörüm var.İşlerim yoğun olduğunda(çok fazla pencereye ihtiyacım olduğunda) monitörü ayrıyetten laptopa bağlamayı düşünüyorum.Bu durumda ekranın büyüklüğü çok da önemli değil.
Bir de 17.3"liğin 1. Seçeneğindeki i7-7700HQ ile 15.6" 1. seçenek i7-8750H işlemci için arasında ne kadar performans farkı vardır ? İşlemcileri karşılaştırdığımızda Monster notebook bir hayli iyi gibi geldi bana.
Ekran kartına gelince; ben bu zamana kadar laptoptan oyun oynamayı hiç sevmemişimdir.Oyun için Masaüstüm de var zaten.Yani,1050 ti veya default 1050 olması o kadar da önemli değil tabii ama dışarıda canım sıkılınca ya da arkadaşlarla buluşunca en azından oyunları mediumda açması lazım.
Sonuç olarak Monster notebook daha cazip geldi.Fiyatının uygun olması ve işlemcinin iyi olması cezbedici.Önerilerin için teşekkürler.Yukarıda anlattıklarıma göre Monster Notebook almak mantıklı mı ?

Monster Abra A5 V13.2.1 Intel Core i7 8750H 16GB 1TB + 256GB Fiyatı al geç hocam. Kafanı daha fazla bulandırma.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı