Elektrik gitme sonrası "Fixing (C:)" sorunu

Siya

Kilopat
2 saat önce bilgisayarım uyku modundayken elektrik gitti. Elektrikler tekrar geldiğinde bilgisayarımı açtım ve şöyle bir ekranla karşılaştım.

AUqx86RS.jpg

Bu ekrandan sonra bilgisayar açıldı ancak her şey çok yavaştı. Klasörler bile donarak açılıyordu. Sanırım SSD'm bozulmuştu. HD Tune Pro 5.60 ile Quick Scan yaptım, 2 kutu kırmızı çıktı. Health ise warning diyordu. Moralim çok bozulmuştu zira SSD sadece 2 aylıktı.

Ancak aradan 1 saat geçince tekrar Quick Scan yaptım. Bu sefer tüm kutular yeşil çıktı. Health maalesef halen warning diyor. Bir de detaylı tarama yapayım, sanırım o daha net bir cevap verir.

Açıkçası bana elektrik kesintisinden dolayı olması mantıksız geliyor, zira regülatör takmıştık geçen sene. Ancak başka bir sebep de bulamıyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz, SSD bozulmuş mudur? Bozulup bozulmadığını nasıl anlayabilirim?

SSD'nin hangi marka olduğuna göre değişir? Markası nedir?

Komple sistemi paylaşayım:

AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz
ASRock Phantom Gaming X Radeon RX590 8G OC
Adata DDR4 3000MHz 8 GB RAM
Adata SU630 480GB
Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM

Bu arada halen bir düzelme yok. Ayrıca bilgisayarım çok geç açılıyor artık. Maksimum 10 saniyede açılan bilgisayar, şu an 1.5 dakikada açılmakta. Geçişler çok ağır, çoğu işlem donmadan gerçekleşmiyor. Canımı sıkan şey, bu sorunu Technopat'ta hatta diğer forumlarda da yaşayan çok kişi olmuş ancak hiçbir konuda çözüm bulunmamış.

Sorunlu parça SSD değiştirin.

Kronik sorunlu mu demek istiyorsunuz? O SU650 modelinde var diye biliyorum. Bunda bir şikayet göremedim kendiminki dışında. Bakalım, birkaç çözüm deniyorum onlar da olmazsa garantisine göndereceğim.

Ek olarak HD Tune test sonuçlarım:

Tam ekran yakalama 22.11.2019 125121.bmp.jpg

Tam ekran yakalama 22.11.2019 125220.bmp.jpg

Tam ekran yakalama 22.11.2019 125512.bmp.jpg

Health kısmı dışında sorunsuz görünüyor. E peki niye birden bu kadar yavaşladı bilgisayarım?
Tam ekran yakalama 22.11.2019 130139.bmp.jpg

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı