Elektrik gittikten sonra bilgisayarda internet yavaşladı

Ctvxn

Kilopat
Makaleler
4
Normalde internet hızım 12 Mbps civarı. Yaklaşık 2 hafta önce elektrikler aniden kesildi geri geldiğinde bilgisayarda internet hızım 1-2 Mbps civarında arada en fazla 6 Mbps görüyorum ancak telefondan test ettiğimde yine normal hızımı alıyorum yani modemim de sorun yok. Bilgisayarım masaüstü ve Tenda U2 adaptör kullanıyorum başka adaptör deneme fırsatım yok burada sorun adaptörde mi yoksa anakart üstünde bir birim veya başka bir parçada olabilir mi?
Ekleme: İndirme yaparken yine saniyede 12 MBPS alıyorum ancak normalde nedense 1-2 MBPS ve bu da oyunlarda oynanmayacak seviyede aşırı ping yapıyor.
1598631593630.png

Çok özür dilerim. Karıştırdım. PSU'nun anahtarı açık ıydı ve fişe takılı mıydı?
Açma kapama düğmesi olan çoklu prizlerden kullanıyorum, bilgisayarın fişi çoklu prize takılıydı ancak elektrikler gittikten sonra çoklu prizi kapattım, geldikten sonra tekrar açtım. PSU anahtarı açıktı.

Son düzenleme:
Açma kapama düğmesi olan çoklu prizlerden kullanıyorum, bilgisayarın fişi çoklu prize takılıydı ancak elektrikler gittikten sonra çoklu prizi kapattım, geldikten sonra tekrar açtım. PSU anahtarı açıktı.
O zaman PC'de bir hasar oluşma ihtimali çok az. Modemde akım koruması var mı diye soracağım ama modemde sorun çıksa başka cihazdan tam hız almazdınız. Modemde bulunan kürdan büyüklüğündeki deliğe kürdanla 10 saniye basılı tutup modemi resetleyin. Bir değişim olmazsa yazın.

O zaman PC'de bir hasar oluşma ihtimali çok az. Modemde akım koruması var mı diye soracağım ama modemde sorun çıksa başka cihazdan tam hız almazdınız. Modemde bulunan kürdan büyüklüğündeki deliğe kürdanla 10 saniye basılı tutup modemi resetleyin. Bir değişim olmazsa yazın.
Modem resetleme ne işe yarayacak ki? Telefondan normal hız alıyorum zaten.

Geri
Yukarı