Çözüldü Elektrik gittikten sonra sistemde ses yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ramazan.cakir03

Decapat
Daha fazla  
Elektrik gitti geldi, bilgisayar sorunsuz şekilde açıldı. Açılınca ses gelmedi. Bilgisayar kulaklıkları algılamadı. Bilgisayar kulaklığım yandı diyerek telefon kulaklığını taktım onu da algılamadı. Ses kartının yanmasından şüphelendim. Orasını geçiyorum. Driver güncellemeleri vardı, hepsini kurdum. Bilgisayarı yeniden başlattım ancak bu sefer monitörden görüntü gelmedi. Sorum şu; 1) Yanlış driver kurmuş olabilir miyim? Kurduysam nasıl silebilirim? Ekran gelmiyor hiçbir şekilde.

Çözüm
Ekran gelmediyse bir kısayol var resetliyor ekran kartını. Shift+CTRL+Win+b sinyal sesi gelecek ardından birkaç saniyeliğine ekran gidebilir geri gelecektir. Ses kartı ile ilgili bilgim yoktur.

Maalesef düzelmedi hocam.

Benim bu konuda anakartım yandı. Pek bilmiyorum ama buna benzer bir şey olup olmadığı hakkında pek bilgim yok.

Umarım sadece Anakart yanmıştır.

PSU zarar görmüşse anakarta aşırı yükleme yapmış olabilir. Sistemin her bir parçasının test edilmesi gerekiyor.
Pazartesi kontrol ettirmem lazım o halde komple parçaları.

Tekrardan merhabalar, aniden konuyu hortlatıyorum ancak çözümü buldum. Bilgisayar devrelerinin hiçbirisi problemli değilmiş, kurduğum driver sorunlu olduğu için geri yükleme ile çözdüm.
Ekran gelmediyse bir kısayol var resetliyor ekran kartını. Shift+CTRL+Win+b sinyal sesi gelecek ardından birkaç saniyeliğine ekran gidebilir geri gelecektir. Ses kartı ile ilgili bilgim yoktur.

Maalesef düzelmedi hocam.

Benim bu konuda anakartım yandı. Pek bilmiyorum ama buna benzer bir şey olup olmadığı hakkında pek bilgim yok.

Umarım sadece Anakart yanmıştır.

PSU zarar görmüşse anakarta aşırı yükleme yapmış olabilir. Sistemin her bir parçasının test edilmesi gerekiyor.
Pazartesi kontrol ettirmem lazım o halde komple parçaları.

Tekrardan merhabalar, aniden konuyu hortlatıyorum ancak çözümü buldum. Bilgisayar devrelerinin hiçbirisi problemli değilmiş, kurduğum driver sorunlu olduğu için geri yükleme ile çözdüm.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı