Elektrik kaynaklı fare gecikmesi

Orkun12

Hectopat
Daha fazla  
Konuyu umarım doğru başlık altında aciyorumdur. Bilgisayarimda input lag var, farem gecikmeli geliyor. Her şeyi denedim çözüm bulamadim. Ocağı veya lambayi yaktigimda bilgisayarimin ekrani kapanip aciliyor ben de sorunun elektriksel olduğunu düşündüm. Alt kattaki eve taktim bilgisayari faremin sorunu ortadan kalkti yani faremde gecikme yok. Bunun sebebi ne olabilir?

Konuyu umarım doğru başlık altında aciyorumdur. Bilgisayarimda input lag var, farem gecikmeli geliyor. Her şeyi denedim çözüm bulamadim. Ocağı veya lambayi yaktigimda bilgisayarimin ekrani kapanip aciliyor ben de sorunun elektriksel olduğunu düşündüm. Alt kattaki eve taktim bilgisayari faremin sorunu ortadan kalkti yani faremde gecikme yok. Bunun sebebi ne olabilir?

Merhaba aynı sorunları bende yaşıyordum. Sırf bu yüzden i5 4670K RX 5500 XT içeren masaüstü bilgisayarımı sattım ve Ryzen 9 5950X, RTX3080, ROG STRIX B550-XE, 32 GB samsunb b-die çipli RAM gibi yeni bir sistem topladım. Sorun aynen devam ediyor. Birkaç gün önce bilgisayarımdaki tüm kablolara 2 adet biri giriş diğeride çıkışa olmak üzere ferrit bobinler taktım. Daha önce saf sinüs dalgası üreten kendinden trafolu Online UPS ödünç aldım ve sorun yine çözülmedi. Denediğim Windows ve BIOS Tweak'lerini anlatmak istemiyorum çünkü hiçbiri işe yaramıyor. Bursa içinde en azından 5-6 binada ve Edirne'de üniversite okuduğum dönemde de 4 farklı kiralık binada denedim ve bunun lokasyon ve bina elektriği ile alakası olmadığınıda anlamış oldum. Hepsi topraklaması iyi olan yeni binalardı. Fakat bugün oyun oynarken kulaklığım bir anda jak yuvasından ayağımın takılması sonucu çıktı ve bütün gecikmemin düzeldiğini gördüm. Geri kulaklığımı takınca anında fare hareketlerim aşırı derecede ağırlaştı ve klavye de aynı şekilde verdiğim tepkilere geç cevap vermeye başladı. İstersen sende kulaklığı çıkartıp ses olmadan test edebilirsin. Sorunun kaynağını buldum fakat çözümü bilmiyorum. Driver'ları değiştirdim yine de kulaklık takınca input lag geri geliyor.

Dostum konu sahibi benim. Ben de Bursa'da Osmangazi'de ikamet ediyorum. Hala aynı sorundan muzdaribim. Elektrik kaynaklı değil demissin ama buralardaki internet kafelerde böyle :D
Misal gece geç saatlerde daha iyi oluyor. Tamamen düzelmiyor ama daha iyi hissettiriyor. Elektrikci çağırdım yüzlerce ama adama derdini anlattığında adam içinden kim bilir neler diyor :D

Bunun çözümü yok ben artık inanmıyorum. Farklı bir şehre gitmek lazım:D

He bu arada Reddit'te, yabancı forumlarda ses driveri konusu geçiyor. Çoğu kişi Realtek'i kaldırdığında sorunun çözüldüğünü söylüyor. Bir dene istersen. Bende olmadı :)

Aslında bende elektriğe tamamen suç bulmuyorum neden dersen. Bu sorun ilk çıktığında hiçbir şeyden haberdar değildim Valorant oynuyorum genelde. Bayağı da iyi oynarım pardon oynardım.

Her neyse mouse bir farkli gelmeye başladı adami vurmayi birak tutturamiyordum bile. Farenin geç geldiğini anlamıştım. Dedim herhalde bilgisayarı değişmenin zamanı geldi. Gittim sıfır aldım falanca yerden sorun çözüldü. 1 seneyi aşkın bir süre sonra tekrar başladı. Ondan sonra tonlarca bilgisayar değiştirdim çözüm olmadı. İyice araştırmaya başladığım da bu elektrik sorununu keşfettim hala daha çözüm bulamadım. O zaman yeni bilgisayarla düzelen şey neden şimdi düzelmiyor onu da anlamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı