Elektrik kesilirse PC'e zarar gelir mi?

Restorgen

Centipat
Öncelikle herkese selamlar. Bu sistemim ile oyun oynarken veyahut açıkken elektrik giderse sistemime zarar verir mi? 2 3 gün sonra akım korumalı Priz'im gelecek. O zamana kadar 1 2 kere kesilse aman aman bir zarar verir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Elektrik kesintisi sans isi. Sadece kesilme ile bir zarar gelecegini dusunmuyorum ama elektrikci de degilim. Ama elektrik gitmeden once dalgalanma yapar da asiri guc gelirse o sorun olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağınız pek kaliteli görünmüyor. Ani voltaj yükselmeleri ve düşmeleri sisteminize zarar verebilir. Aslında burada güç kaynağının kalitesi akım korumalı prizden daha fazla önem taşıyor. Daha kaliteli ve sertifikalı bir PSU almanizi tavsiye ederim. Sonuçta sistemi ona emanet edeceksiniz.

Son düzenleme:
Kardeşime 2. el ucuz dandik bir bilgisayar almıştık, ilk elektrik kesilmesinde Power Supply pert oldu. 50 TL'ye değiştirdik. Eğer sistemin çok kötü değilse bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum şahsen.

Kaliteli PSU kullan bir şey olmaz olsa bana olurdu 2009'dan beri haftada enaz 2 kere elektrik kesintisi oluyor bulundugum bolgede denk gelirsen.

Öncelikle herkese selamlar. Bu sistemim ile oyun oynarken veyahut açıkken elektrik giderse sistemime zarar verir mi? 2 3 gün sonra akım korumalı Priz'im gelecek. O zamana kadar 1 2 kere kesilse aman aman bir zarar verir mi?

Var ama çok düşük ben sistemimi satın aldığımdan beridir yaklaşık 15 defa elektrik gitmiştir hatta 2 kere üst üste bile gitti hala taş gibi çalışıyor.

1-2 kereden bir şey olmaz ama sürekli kesinti oluyorsa yapar. Bu işin çözümü akım korumalı priz değil maalesef, UPS alırsan o zaman korursun. Ama sürekli elektrik kesintisi ya da voltaj düşmesi yaşamıyorsan sıkıntı olmaz. UPS almana da gerek yok.

Güç kaynağın sağlam ve güvenilirse bir sorun çıkacağını sanmam. Ama markası belirsiz güç kaynaklarında elektrik kesintilerinde sorun olabilir. Şans işi

Geri
Yukarı