Elektrik kesilmesi sonrası laptop kapandı

Acer nitro 5 an515-46

Adaptördede bir sıkıntı var galiba güç tuşuna bastığımda mousemın ışıkları yanıyor ve adaptörden ses çıkıyor ve adaptörsüzde denedim evet.

Adaptördede bir sıkıntı var galiba güç tuşuna bastığımda mousemın ışıkları yanıyor ve adaptörden ses çıkıyor ve adaptörsüzde denedim evet.
Tam temas etmeyince adaptörler ses çıkarabiliyor. Bağlantısından emin olun.

Ankara'dayım. Elektrikler kesildi bu akşam sonra geri geldi. Sıkıntı yoktu laptopumda birkaç dakika sonra Discord'daydım ve bir anda kapandı. Ardından sanki küçük bir elektrik çarpması sesi geldi ve güç tuşuna bassam bile açılmuyor (şarjı Full'dü).

Bataryanın şarjı Full'ken keşke şarj kablosunu çıkarsaydınız. Bataryayı çıkarın laptopu prizde şarj kablosu bağlıyken çalıştırmayı deneyin. Yine çalışmazsa bataryayı takın şarj kablosu laptopa takılı olsun ama prize bağlı olmasın güç tuşuna 30-40 saniye 3-4 kez basılı tutun öyle bir ihtimal açılabilir.

Bataryanın şarjı Full'ken keşke şarj kablosunu çıkarsaydınız. Bataryayı çıkarın laptopu prizde şarj kablosu bağlıyken çalıştırmayı deneyin. Yine çalışmazsa bataryayı takın şarj kablosu laptopa takılı olsun ama prize bağlı olmasın güç tuşuna 30-40 saniye 3-4 kez basılı tutun öyle bir ihtimal açılabilir.
İlk şarja takmadan bataryayı çıkartıp denesin, olmazsa senin dediklerini yapsın. Bunlar dışında da başka bir şey ile şarj edip açmaya çalışsın. Bataryasız şarja takarken elektrik bir daha giderse çok sıkıntı.
Hocam inanırmısınız benimbilgisayarın altında sadece vidalar var
Hocam yeni laptopların bataryası nasıl çıkıyor bilmiyorum, güncel bir video varsa bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı