Elektrik kesintisi PC'ye zarar verir mi?

Ahmet28200

Attopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. 1 haftaya bilgisayarım gelecek ve olduğum bölgede elektrik kesintisi oluyor veya dalgalanmalar oluyor. Bunun bilgisayara ne gibi zararı olur veya bilgisayarda bir sorun olur mu? Aldığım PSU ve kasa bu mecburen aldım bunu hazır sistemdi. Link: RAMPAGE TRAPPER 3x140mm ARGB FANLI 750W 80PLUS BRONZE MidT ATX GAMING KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, RAMPAGE TRAPPER 750W en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Zararı olur PSU kalitesiz ise (pek anlamam PSU markalarindan) PSU yanar hatta tüm sistemde kurtarilmayacak bir şekilde yanabilir. Geceleri oluyorsa yatmadan önce her gün fişi cek.

Merhaba arkadaşlar. 1 haftaya bilgisayarım gelecek ve olduğum bölgede elektrik kesintisi oluyor veya dalgalanmalar oluyor. Bunun bilgisayara ne gibi zararı olur veya bilgisayarda bir sorun olur mu? Aldığım PSU ve kasa bu mecburen aldım bunu hazır sistemdi. Link: RAMPAGE TRAPPER 3x140mm ARGB FANLI 750W 80PLUS BRONZE MidT ATX GAMING KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, RAMPAGE TRAPPER 750W en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Kaliteli bir akım korumalı priz alarak problemini çözebilirsin. Eskiden PSU korumaları ve akım korumaları olmadığı için fişi falan çekiyorlarmış elektrik gidince. Artık bunlara gerek yok. İçindeki PSU'yu inceliyorum koruması var mı diye. Muhtemelen modüler olmayan saçma sapan bir güç kaynağıdır.

Baktım PSU modelini maalesef göremedim. Gören vara yazarsa mutlu olurum. PSU 12v kanalından 12a güç vermekte, bu da yetersiz güç vermesi demek. Eğer bütçe artarsa:

PSU.

PSU alternatif.

Kesinlikle bunu öneririm.

Kasa.

Bu ikisini alabilirsin.

Kasa alternatif olarak geniş kasa arıyorsanız Dark Guardian Pro bakabilirsiniz. (Fiyatını bilmiyorum. En son 2500 civarlarındaydı.)

Yeni konular

Geri
Yukarı