Elektrik kesintisi PC'ye zarar verir mi?

Günümüzdeki çoğu kaliteli , bilindik markaların psu'ları bu tarz durumlarda zarar verme olasılığı düşük ama imkansız değil. Elektriğin gitmesinden ziyade gidip gelmesi daha ciddi sorunlar yaratabilir. +80 ibaresi de verimlilik ile ilgilidir. Yani bu tarz durumlarla bir ilgisi yok. Bu tarz durumların önüne geçmek içinde akım korumalı priz , kaliteli bir psu kullanmanı tavsiye ederim.
Akım korumalı priz olayı çözer mi ?

Bu dediğinize katılmıyorum. Sertifikalı güç kaynağı olmaz ise patlama şansı olabilir. Ayrıca hem sürekli kesilip hem de yüksek voltaj gibi şeyler olursa zarar verebilir.
Sertifika ile ne alakası var bunun? Sertifika olunca patlamıyor mu? Dediğinizin hiç bir ilgisi yok.

Gelen voltaja ve o anki yüke bağlı. Neredeyse çözer, ancak akımdan korunursunuz.

Sertifika ile ne alakası var bunun? Sertifika olunca patlamıyor mu? Dediğinizin hiç bir ilgisi yok.

Gelen voltaja ve o anki yüke bağlı. Neredeyse çözer, ancak akımdan korunursunuz.
Sertifika olunca patlamıyor gibi bir şey söylemedim. Ayrıca yüksek voltaj gibi bir durum olursa her türlü zarar görür, tabi milyonda bir şansla.

Sertifika olunca patlamıyor gibi bir şey söylemedim. Ayrıca yüksek voltaj gibi bir durum olursa her türlü zarar görür, tabi milyonda bir şansla.
Sertifika olunca patlamıyor dediniz demedim zaten. Sertifikanın sadece işlevselliğe göre verildiğini bilmiyorsunuz sanırım. Yüksek voltaj gelince bu bilgisayar herşeyi yapıyorda, kendini kapatmıyor mu? PSU'ların çoğunda bu özellik var. 10 sene aynı PSU kullandım, aşırı kalitesiz olmasına rağmen sürekli yüksek voltaja maruz kaldı. Hiçbir sıkıntı yok, taş gibi çalışıyor.

Arkadaşımız güzel açıklamış. Önceki yazımda da söylediğim gibi +80 sertifikası verimlilik ile alakalıdır. Bu tarz durumlarla bir ilgisi yoktur. Akım korumalı prizde bu tarz durumlarda bilgisayarın zarar görme ihtimalini epey bir düşürür. %100 Çözmese bile neredeyse çözer. Kaliteli bir psu tercih ederseniz , akım korumalı priziniz mevcutsa elektrik kesintisinde çoğu zaman sorunla karşılaşmazsınız. Sorun yaşama ihtimali en aza indirgersiniz. Dediğim gibi elektriğin gitmesinden ziyade , gidip gelmesi durumundaki voltaj dengesine bağlı biraz. " Elektrik akım korumalı priz, elektronik cihazların yüksek akım ve voltaja maruz kalmasını engellemeye yarar. Bu priz, elektrikli aletleri ani akım dalgalanmalarına karşı koruma görevini üstlenir. Yüksek akım ve voltaj dalgalanmaları, koruma prizi sayesinde söz konusu cihazlara ulaşamaz. "

Arkadaşlar merhaba az önce elektrik kesildi ve bilgisayar da GTA V açıktı sizce bu elektrik kesintisi bilgisayarıma zarar verir mi? PSU markasını bilmiyorum kasa ile birlikte geldi. Gamepower RGB kasa 550+80 bronz PSU yardımcı olursanız sevinirim.

Verir Gamepower çok sağlam bir marka değil bence kasa kullanan herkesin ilk önce çok iyi bir PSU alması gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı