Elektrik kesintisi sonrası anakartın ses sürücüsü kayboldu

Spidertliman

Hectopat
Yer
Sivas
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
2x8 16GB DDR3
SSD veya HDD modeli
1TB HDD + 120GB SSD
Ekran kartı
MSI GAMING X GTX 1050 2GB
Anakart
ASUS H81M-D
İşlemci
Intel Core i5 4460
Arkadaşlar ben okuldaydım oyun iniyordu, eve geldim sistem kapalıydı herhalde elektrik kesilmiştir dedim ve açtım. Güncelleme de gelmiş okuldayken açılırken güncelleme vs. yaptı ve bir baktım anakartımın ses sürücüsü ortadan kaybolmuş, ses çıkışı olarak sadece monitör ve ekran kartını gösteriyor. Mikrofon da aynı şekilde kaybolmuş. Yardım edebilecek var mı?

1697030626549.png

1697030636691.png

Böyle gösteriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör'de jak olması gerek ona takıp kullanabilirsiniz. Çünkü ya jak arızalandı yada ses kartı gitti. Elektrik kesintisi yüzünden böyle olamaz. Çünkü zaten driverler kurulu. Son bir umut için DDU ile ses kartını kaldırmayı ve öyle yüklemeyi dene.

Monitör'de jak olması gerek ona takıp kullanabilirsiniz. Çünkü ya jak arızalandı yada ses kartı gitti. Elektrik kesintisi yüzünden böyle olamaz. Çünkü zaten driverler kurulu. Son bir umut için DDU ile ses kartını kaldırmayı ve öyle yüklemeyi dene.
Hocam ben harici ses kartı araştırayım bari, öğle arası eve geldim CS 2 indirmesini başlattım gittim okuluma, eve bir geldim sistem kapalı. Açtım bir baktım anakartın ses kartı yanmış. :(

Geri
Yukarı