Çözüldü Elektrik kesintisi sonrası bilgisayarın açılıp kapanma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cnr_als

Hectopat
Bilgisayarı açtım. Bilgisayar onarım hatası verdi nedenini anlamadım neyse çözmeye çalışıyordum. Ne yazık ki o an elektrikler kesildi. Geri geldiği zaman açayım, yapayım dedim fakat sistem açılıyor ekrana görüntü gelmiyor. Hemen ardından tekrar kapanıyor sistem sonra tekrar açılıyor bu hep tekrar ediyor anlamadım neden böyle oldu. Herhalde elektrik gidince harddisk falan yandı diye düşündüm. Bu konu hakkında bilgim olmadığından dolayı sizin yardımınızı istedim.

Çözüm
PSU kablosunu çekip 10 saniye Power tuşuna basılı tut, düzelmezse PSU kablosunu çekip BIOS pilini çıkarıp Power tuşuna 10 saniye bas. Yine düzelmezse donanımsal bir sıkıntı vardır.
PSU kablosunu çekip 10 saniye Power tuşuna basılı tut, düzelmezse PSU kablosunu çekip BIOS pilini çıkarıp Power tuşuna 10 saniye bas. Yine düzelmezse donanımsal bir sıkıntı vardır.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı