Elektrik Kesintisi Sonrası Bilgisayarın Açılmaması

brktn

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Bugün 6 saatlik bir elektrik kesintisi oldu ve elektrik kesildiğinde bilgisayarım kapalıydı. Elektrik kesilince evin sigortası atmış ve elektrik geldiğinde power tuşuna bastığımda bilgisayarım açılmadı. İnternetten araştırdığım her şeyi uyguladım. Güç kablosunu çıkardım. Harddisk, dvd writer, fanlar, BIOS pili, anakart üzerindeki tüm güç kablolarını dahi çıkarıp bilgisayarı açmayı denedim fakat hiçbir şekilde bilgisayar tepki vermiyor. Power tuşuna bastığımda hiçbir tepki yok (fanlar çalışmıyor, ses gelmiyor.) Bu beni güç kaynağının yandığına inanmama ve değiştirmeye itiyor fakat bu sorun başka bir şeyden kaynaklanıyor olabilir mi (anakart gibi)? Bunu nasıl anlayabilirim? Güç kaynağını değiştirirsem sizce sorunum çözülür mü?
Not olarak en son güç kaynağının içini açıp baktığımda küçük bir parçanın ortadan ikiye ayrıldığını gördüm. Sanırım güç kaynağının sigortası değil fakat yine de bu etkiliyor olabilir mi ?
19814305_10211978389791622_203288431_o.jpg

PSU'yu çıkar, bu aşağıda gösterdiğim pinleri birleştir bir kablo ile, tabi PSU kablosu takılı ve düğmesi açıkken, fan dönüyorsa PSU sağlamdır. Yoksa değildir.

Not: Okun bir anlamı yok, resim öyle denk geldi, kırmızı çizgi ile gösterilen, yeşil ve siyah sadece.
upload_2017-7-7_1-58-27.png

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı