Elektrik kesintisi sonrası görüntü gelmiyor

mertmert

Kilopat
Daha fazla  
Elektrikler kesildi ve bilgisayarım bir anda kapandı. Anakart ve ekran kartından görüntü alamadım tamirciye götürdüm anakartın bozulmuş dedi. Bunun üzerine MSI B150M BAZOOKA anakartımı servise yolladım ama garanti sürem dolmuştu. Müşteri memnunuyeti adı altında test edip yapıp yollamışlar. 1 hafta böyle geçti uça uça aldım anakartı bir de ne göreyim MSI R9 380 4G ekran kartımdan görüntü alamıyorum. Şimdi garantim de yok, ne yapmalıyım? Tamirci yanmış olabileceğini söyledi, yapılma ihtimaline de %5 dedi. ServisPoint'e yollasam bakarlar mı kargo ücreti falan alırlar mı?
Başka ekran kartı takılıp denendi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunun ekran kartında olduğu kesin değil mi? Eğer öyleyse geçmiş olsun. Servisle konuşun, sadece arızasının ne olduğuna bakıp fiyat verirler mi sorun.

Başka bir ekran kartı takıp denediniz mi? Bildiğim kadarıyla bu tip durumlarda elektrik dağıtıcı firmadan eşyanızın bedelini talep edebiliyorsunuz ama bunun için teknik serviste elektrik kesintisi ile yandığına dair belge doldurtmanız lazım. Sanırım belli bir de süresi vardı 15 gün olabilir tam hatırlamıyorum bir araştırın isterseniz

Başka bir ekran kartı takıp denediniz mi? Bildiğim kadarıyla bu tip durumlarda elektrik dağıtıcı firmadan eşyanızın bedelini talep edebiliyorsunuz ama bunun için teknik serviste elektrik kesintisi ile yandığına dair belge doldurtmanız lazım. Sanırım belli bir de süresi vardı 15 gün olabilir tam hatırlamıyorum bir araştırın isterseniz
e
Cevabınız için teşekkür ederim ama 15 günü geçti anlık gitti geldi elektrik evet başka ekran kartı ile çalıştı.
Sorunun ekran kartında olduğu kesin değil mi? Eğer öyleyse geçmiş olsun. Servisle konuşun, sadece arızasının ne olduğuna bakıp fiyat verirler mi sorun.
Teşekkür ederim. Başka ekran kartı çalıştı. Servis çok uçuk fiyat veriyor diyorlar :(
Güncelleme olaraktan: Param olmadığı için servise gönderemedim bi tanıdığa gösterdim fanlarda dönmüyor büyük ihtimal güç girişin de sıkıntı var dedi. önümüzde ki günler de yollayacağım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı