Elektrik kesintisi sonrası modem arızası

Darth Umbra

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Yıldırım çarpması sonrasında elektriklerim mahallede yalnızca bizim bina olmak üzere gitti. Keenetic Extra DSL modemim tamamiyle güç vermeyi kesti. Araştırma yaptığım kadarıyla bu tarz arızalar garanti kapsamına girmiyormuş. Aklıma takılan birkaç sorun var.
1-) Elektrik dağıtım şirketinin bu bozulan cihazı karşılaması gibi bir durum varmış. Bu durum tam olarak nasıl işliyor deneyen oldu mu?
2-) Cihazımı Keenetic garantisine yollasam tahmini ne kadar ücret talep ederler? (daha 3 yıl garantim var)

Yildirim carpmasi elektrik dagitim sirketinin ihmalinden dolayi olan bir sey degil ki. Neden karsilasin zararini?

Merhaba,
Yıldırım çarpması sonrasında elektriklerim mahallede yalnızca bizim bina olmak üzere gitti. Keenetic Extra DSL modemim tamamiyle güç vermeyi kesti. Araştırma yaptığım kadarıyla bu tarz arızalar garanti kapsamına girmiyormuş. Aklıma takılan birkaç sorun var.
1-) Elektrik dağıtım şirketinin bu bozulan cihazı karşılaması gibi bir durum varmış. Bu durum tam olarak nasıl işliyor deneyen oldu mu?
2-) Cihazımı Keenetic garantisine yollasam tahmini ne kadar ücret talep ederler? (daha 3 yıl garantim var)
Geçmiş olsun. Aynı durumu TT modemiyle yaşadım. Yıldırım düşmesi sonucu cadde de 30 modem çöp oldu. Elektrik şirketi ve TT kendinde suç bulmadı. Onlardan kaynaklanan bir durum değil. Eğer evde eşyalar için sigorta yoksa ücret alamazsınız. Eğer olsaydı sigorta şirketinden ücret alırdınız. Keenetic gönderseniz bence modem kadar ücret çıkarırlar. Durumu facebook üzerinden müşteri hizmetlerine danışın. Onlar fiyat hakkında bilgi verebilir.

Öncelikle yetkili servise hasar tespit tutanağı tutturmanız gerekli. Tutanaklar ile birlikte bölgenizin dağıtıcısına dilekçe veriyorsunuz.(gediz, aydem, tedaş, bedaş vb.)

Yildirim carpmasi elektrik dagitim sirketinin ihmalinden dolayi olan bir şey degil ki. Neden karsilasin zararini?

Trafoların güvenlikleri ve paratonerler onların sorumluk alanında. Karşılamak zorundalar. Gerekirse THH başvurabilirsiniz dağıtıcınız hakkında.

Elektrik dağıtım şirketleri düşük/yüksek V kaynaklı ve kendilerine ait hatadan ötürü ödeme yapıyorlar. Yıldırım düşmesi sonucu oluşan zararları varsa sigorta ödüyordu. Tabii emsal karar, yönetmelik vs. yoksa durum böyleydi. Değişmiş olabilir.

Muhtemelen cihazın anakartı değişim/onarım yapılır ki en iyi ihtimalle modemin %30-40'ı kadar ücret çıkar.

Elektrik dağıtım şirketleri düşük/yüksek V kaynaklı ve kendilerine ait hatadan ötürü ödeme yapıyorlar. Yıldırım düşmesi sonucu oluşan zararları varsa sigorta ödüyordu. Tabii emsal karar, yönetmelik vs. yoksa durum böyleydi. Değişmiş olabilir.

Muhtemelen cihazın anakartı değişim/onarım yapılır ki en iyi ihtimalle modemin %30-40'ı kadar ücret çıkar.
Evet ama burada elektrik dagitim sirketini baglayici bir sorumluluk yok bence. Yildirim dusmesi dogal bir olay sonucta adamlarin her meskene gidip paratoner dikecek hali yok ya :) Sigorta varsa dedigin gibi karsilar ama sigorta yoksa dagitim sirketini baglayacagini sanmiyorum.

Merhaba,
1-) elektrik dağıtım şirketinin bu bozulan cihazı karşılaması gibi bir durum varmış. Bu durum tam olarak nasıl işliyor deneyen oldu mu?
2-) cihazımı Keenetic garantisine yollasam tahmini ne kadar ücret talep ederler? (daha 3 yıl garantim var)

Geçmiş olsun hiçbir şekilde karşılamaz firma falan, sigorta belki ufak ihtimalle karşılayabilir.

Arkadaşlar yanıtlarınız için teşekkür ediyorum. Elektrik tedarik şirketimin karşılamasını bekleme sebebim, yıldırım çarpması sonrası yalnızca bizim binamızda elektriklerin gitmesi ve bunun bina şartelinden ötürü değil arızadan ötürü yaşanmış olması. Normalde binanın şarteli atar gider aşağıdan açarız ve elektrikler gelir, ancak bugün arıza kaydı oluşturduk ve ekip çağırıp onlar ile açmasını sağladık. Bunun dışında garanti durumu en kısa sürede Keenetic facebook sayfasından soracağım. Sigortam yok, elektrik şirketini ise yarın arayıp soracağım. Olanları yarın tekrardan belirtirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı