Elektrik kesintisi sonrası PSU fanı dönmüyor olabilir mi?

Talha Cepci

Hectopat
Cumartesi günü elektrikler kesilmişti. Ben de arada PSU fanını dönüyor mu diye elliyordum fakat dün yük altında ellediğimde bir soğukluk geliyordu. Fakat bana hava gelmiyor gibi geldi, böyle bir şey olabilir mi?

Son düzenleme:
Hocam ama bir soğukluk geliyor ve eğer öyleyse nasıl düzelir?

Hocam mesajlarım bugda mı acaba benim 1 dakika önce diyorda.

Hocam cevap verirseniz güzel olacak korkuyorumda.
PSU'nuzun fanlarını kontrol etmeniz lazım. Sistemi yan yatırıp bakabilirsiniz (PSU altta ise). Elinizle her zaman hissedemeyebilirsiniz. Ondan sonra tekrar yazın lütfen.

Son düzenleme:
PSU'nuzun fanlarını kontrol etmeniz lazım. Sistemi yan yatırıp bakabilirsiniz (PSU altta ise). Elinizle her zaman hissedemeyebilirsiniz. Ondan sonra tekrar yazın lütfen.

Hocam bugün baktım dönüyor fakat tozlandığından mı bilmiyorum soğuk hava böyle püfür püfür gelmiyor ama dönüyor yani sorun yok.

Hocam ben Google açıkken bakmıştımda biraz yavaş dönüyor gibime geldi bir sorun olur mu veya nasıl düzelir zaten bilgisayarı alalı 1 buçuk yıl oldu hiç tozunu almadım bayramdan sonra götüreceğim PSU'ya da baktırırım.

Hocam bugün baktım dönüyor fakat tozlandığından mı bilmiyorum soğuk hava böyle püfür püfür gelmiyor ama dönüyor yani sorun yok.

Hocam ben Google açıkken bakmıştımda biraz yavaş dönüyor gibime geldi bir sorun olur mu veya nasıl düzelir zaten bilgisayarı alalı 1 buçuk yıl oldu hiç tozunu almadım bayramdan sonra götüreceğim PSU'ya da baktırırım.
PSU'nuz nedir?

Son düzenleme:
Hocam maalesef PSU kötü en azından yorumlardan okuduğum kadarıyla öyle Rampage X horse un içindeki PSU.

Hocam sanırım anakartta gerilim koruması varsa olası PSU patlamalarına veya yanmalarında ekipmanları koruyabiliyormuş TUF Gaming H310M anakartta gerilim koruması var mıdır?
PSU sistemin kalbidir. Her ne kadar koruma olursa olsun anakartta, PSU'da yoksa zarar verebilir.

Geri
Yukarı