Elektrik kesintisi sonrası sistem açılmıyor

Ambeon

Decapat
Yer
mersin pozcu
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda bilgisayarım çalışınca elektrikler kesildi, o günden sonra bilgisayarımı açamadım ve bilgisayar fan sesi azalmıştı. RAM'leri denedim. Onboard'a takıp denedim fakat hiçbiri işe yaramıyor. USB girişleri çalışmıyor fakat ön taraftaki USB girişine Wireless dönüştürücü var, onu taktığım zaman ışığı yanıyor. Bilgisayar çalışmasa bile ışığı yanıyor fakat arka tarafta takılı olan mouse ve klavyede bir tepki yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

İnsanların oturduğu yere göre değişkenlik gösterebiliyor ama üreticilerde artık eskisi gibi önemsemiyor diyorlarki ya kaliteli yaptığıma para vereceksin hiçbir şey olmaz PC ne ya da kalitesiz yaptığıma para vereceksin C4 gibi bekler diyor kısaca eskiden böyle yüksek maliyetli ile düşük maliyetli ürünleri pek ayırmazlardı şimdi aralarında dağlar kadar fark oluştu çok saçma bir şey bence böyle yapmaları.

Ürün üründür sonuçta. Örnek olarak işlemci mesela işlemci tek farkı yazılımında çekirdek sayısı, hızı ve desteklediği özellikleri farklı normalde aynı parçadan üretiliyor.

Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda bilgisayarım çalışınca elektrikler kesildi, o günden sonra bilgisayarımı açamadım ve bilgisayar fan sesi azalmıştı. RAM'leri denedim. Onboard'a takıp denedim fakat hiçbiri işe yaramıyor. USB girişleri çalışmıyor fakat ön taraftaki USB girişine Wireless dönüştürücü var, onu taktığım zaman ışığı yanıyor. Bilgisayar çalışmasa bile ışığı yanıyor fakat arka tarafta takılı olan mouse ve klavyede bir tepki yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bilgisayar hiç tepki vermiyorsa I/O multi Controller çipi bozulmuş olabilir ya da güç kaynağı.

PSU markası nedir?

Eski bir PSU 420W Gigabyte olduğunu biliyorum bir tek.
PSU'daki sigorta yanarsa köprü Diyot'ta gider ve dolayısıyla bilgisayar açılmaz bu yüzden PSU'yu eliyoruz.

RAM'leri söktüm evde başka RAM vardı denedim onları fakat onlarda da tepki vermedi evde farklı bir işlemci vardı onu da taktım denedim onlarda da farklı bir tepki vermedi hala bilgisayar çalışıyor fanlar dönüyor ama ekran gelmiyor.

Eski bir PSU 420W Gigabyte olduğunu biliyorum bir tek.

RAM'leri söktüm evde başka RAM vardı denedim onları fakat onlarda da tepki vermedi evde farklı bir işlemci vardı onu da taktım denedim onlarda da farklı bir tepki vermedi hala bilgisayar çalışıyor fanlar dönüyor ama ekran gelmiyor.

Sen bence tanıdık bir bilgisayarcı varsa oraya götür başka çaresi yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı