Elektrik kesintisi sonrası yaşanan mavi ekranlar

N LAUDA

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi günler. Bilgisayarımda olmaması gereken bir FPS düşüşü olduğu için servise götürmüştüm. Bu FPS düşüşünün öncesinde anlık 4 kere, üst üste, saniyelik elektirik gidip gelmişti sonra fanlar 2 saniye çalışıp kapanmaya başladı. Statik elektriklenme diye okudum ve çözdüm. PC açıldı, sonrasında FPS düşüşü yaşadım. Serviste format atıldı ve bu sorun düzeldi. Tüm güncel sürücüleri yükledim, BIOS günceldi ama servisten 3 gün sonra mavi ekran verdi ve PC otomatik onarım yapamadı ekranı geldi. Sonrasında sistem geri yükleme yaptım, 5 saatlik bir geri tarihe attı. Sonra PC açıldı ama 1 saat sonra bir daha mavi ekran verdi.

Windows güncellemesi var mı diye baktım, mavi ekran verdiği tarihten önce bir Intel sürücü güncellemesi olmuş. Bunlara bakarken bir daha mavi ekran verdi. Hata kodları hep farklı. Sonrasında hiç açılmadı ve direkt mavi ekran sayfasına geldi.

Birkaç defa daha açmaya çalıştım, hep mavi ekran sayfasına yönlendirdi. (sorun gider vb. olan sayfa) Sonra sabah açmaya çalıştığımda yine fanlar 2 saniye çalışıp kapanmaya başladı. Saniyelik PC kapanıp açılıyor. Sıkıldım gerçekten, sistem 2 aylık.

RTX 2060
Intel i5 9600K
MSI B365 PRO VH

PC çalışırken ısınma problemi yoktu, 5 fan ve sıvı soğutma var PC'de.

IMG_20210307_022147.jpg

IMG_20210307_022145.jpg

IMG_20210307_022149.jpg

IMG_20210307_034658.jpg

IMG_20210307_041353.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı arkadaşlar DDU ile sürücüleri kaldırdığında düzeldiğini söylüyor. Deneyebilirsiniz.

Bazı arkadaşlar DDU ile sürücüleri kaldırdığında düzeldiğini söylüyor. Deneyebilirsiniz.

Bunu deniyordum fakat yaparken mavi ekran aldım ve sonrasında açılmadı PC hep onarım sayfası açıldı şu an da dediğim gibi 2 saniyelik elektrik gidip geliyor.

Maalesef bu konu beni aşar. Yardım edemediğim için özür dilerim. @Recep Baltaş @Ali Güngör hocam bakabilirseniz iyi olur.
Gerçekten elim ayağım karıştı çektim fişi bekliyorum 2 aylık bir sistem 0 yani.
İşlemci: Intel i5 9600K.
Ekran kartı: Gigabyte GeForce RTX 2060 wf OC 6 GB.
Anakart: MSI B365M PRO-VH 2666MHz OC.
RAM: 8x2 16 GB 3000MHz RAM.
240 GB SSD 1TB HDD.
PSU: Sharkoon SHP650 V2 650W 80+
@Recep Baltaş
Öncelikle herkese iyi günler. Bilgisayarımda olmaması gereken bir FPS düşüşü olduğu için servise götürmüştüm. Bu FPS düşüşünün öncesinde anlık 4 kere, üst üste, saniyelik elektirik gidip gelmişti sonra fanlar 2 saniye çalışıp kapanmaya başladı. Statik elektriklenme diye okudum ve çözdüm. PC açıldı, sonrasında FPS düşüşü yaşadım. Serviste format atıldı ve bu sorun düzeldi. Tüm güncel sürücüleri yükledim, BIOS günceldi ama servisten 3 gün sonra mavi ekran verdi ve PC otomatik onarım yapamadı ekranı geldi. Sonrasında sistem geri yükleme yaptım, 5 saatlik bir geri tarihe attı. Sonra PC açıldı ama 1 saat sonra bir daha mavi ekran verdi.

Windows güncellemesi var mı diye baktım, mavi ekran verdiği tarihten önce bir Intel sürücü güncellemesi olmuş. Bunlara bakarken bir daha mavi ekran verdi. Hata kodları hep farklı. Sonrasında hiç açılmadı ve direkt mavi ekran sayfasına geldi.

Birkaç defa daha açmaya çalıştım, hep mavi ekran sayfasına yönlendirdi. (sorun gider vb. olan sayfa) Sonra sabah açmaya çalıştığımda yine fanlar 2 saniye çalışıp kapanmaya başladı. Saniyelik PC kapanıp açılıyor. Sıkıldım gerçekten, sistem 2 aylık.

RTX 2060
Intel i5 9600K
MSI B365 PRO VH

Eki Görüntüle 910253
Eki Görüntüle 910254
Eki Görüntüle 910255
Eki Görüntüle 910257
Eki Görüntüle 910258
Arkadaşlar bilgisi olan varmı

Son düzenleme:
Gerçekten elim ayağım karıştı çektim fişi bekliyorum 2 aylık bir sistem 0 yani.
İşlemci: Intel i5 9600K.
Ekran kartı: Gigabyte GeForce RTX 2060 wf OC 6 GB.
Anakart: MSI B365M PRO-VH 2666MHz OC.
RAM: 8x2 16 GB 3000MHz RAM.
240 GB SSD 1TB HDD.
PSU: Sharkoon SHP650 V2 650W 80+
@Recep Baltaş

Arkadaşlar bilgisi olan var mı?

Selam, sorunu çözebildin mi?

Bilgilendirirseniz sevinirim.

Yaklaşık bir 20 günlük servis süresi olacak RAM'dan şüpheleniyor bakalım bilgilendirme yaparım
Konu.

Öncelikle herkese iyi günler. Bilgisayarımda olmaması gereken bir FPS düşüşü olduğu için servise götürmüştüm. Bu FPS düşüşünün öncesinde anlık 4 kere, üst üste, saniyelik elektrik gidip gelmişti sonra fanlar 2 saniye çalışıp kapanmaya başladı. Statik elektriklenme diye okudum ve çözdüm. PC açıldı, sonrasında FPS düşüşü yaşadım. Serviste format atıldı ve bu sorun düzeldi. Tüm güncel sürücüleri yükledim, BIOS günceldi ama servisten 3 gün sonra mavi ekran verdi ve PC otomatik onarım yapamadı ekranı geldi. Sonrasında sistem geri yükleme yaptım, 5 saatlik bir geri tarihe attı. Sonra PC açıldı ama 1 saat sonra bir daha mavi ekran verdi.

Birkaç defa daha açmaya çalıştım, hep mavi ekran sayfasına yönlendirdi. (sorun gider vb. olan sayfa) sonra sabah açmaya çalıştığımda yine fanlar 2 saniye çalışıp kapanmaya başladı. Saniyelik PC kapanıp açılıyor. Sıkıldım gerçekten, sistem 2 aylık.

RTX 2060.
Intel i5 9600K.
MSI B365 PRO vh.

Eki Görüntüle 910253
Eki Görüntüle 910254
Eki Görüntüle 910255
Eki Görüntüle 910257
Eki Görüntüle 910258

Kasayı aldğım yere servise verdim ve ekran kartı ramlarinde sorun çıktı değişimi yapıldı donanımsal bir sorun oluşmuş elektrik kesintisi sonrası.

Yeni konular

Geri
Yukarı