Çözüldü Elektrik kesintisi sonucu ekrana görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Muhammed erol3

Femtopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar herkese iyi günler. Dün İzmir Bornova da olan elektrik kesintisi sonucu bilgisayarim kapandı ve elektrik geldiğinde açtığımda PC çalışıyor açılıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor, fare ve klavye ye elektrik gitmiyor çalışmıyor su. Bilgisi olan veya deneyimi olan arkadaşlar rica etsem yardımcı olabilirler mi? Ve gdz elektrike tazminat talebinde bulunsam paramı alabilir miyim?

Her iki RAM'i teker teker deneyerek çıkartıp deneyin inşallah sorunu çözersiniz.

İnşallah olur, ama ekrana görüntü hiç gelmiyor bir de klavye mouse elektrik gelmiyor çalışmıyor hani aynı sorun muydu seninde.

Elektrik dagitim sirketi zararinizi karsilayabilir, deneyebilirsiniz. PSU modeli nedir?
COUGAR PSU GEX850 80plus Altın 850W Tam Modüler Kablo Yönetimi Amazon.com.tr

İnşallah olur ama ekrana görüntü hiç gelmiyor, birde klavye mouse elektrik gelmiyor çalışmıyor hani. Aynı sorun muydu senin de?

COUGAR PSU GEX850 80plus Altın 850W Tam Modüler Kablo Yönetimi Amazon.com.tr
Tam olarak aynı sorunu yaşıyordum, bilgisayar çalışıyordu ama ekrana görüntü ve klavye mouse tarafına elektrik gelmiyordu. Deneyin bakalım umarım çözülür.

İnşallah olur, ama ekrana görüntü hiç gelmiyor bir de klavye mouse elektrik gelmiyor çalışmıyor hani aynı sorun muydu seninde.

Cougar PSU GEX850 80Plus altın 850W tam modüler kablo yönetimi Amazon.com.tr

PSU da kotu marka gozukmuyor. PSU bozulmasi gibi bir durum sadece bir kere elektrik gitmesiyle olacagini sanmiyorum, diger onerileri deneyebilirsiniz.

Evet arkadaşlar herkese iyi günler. Dün İzmir Bornova da olan elektrik kesintisi sonucu bilgisayarim kapandı ve elektrik geldiğinde açtığımda PC çalışıyor açılıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor, fare ve klavye ye elektrik gitmiyor çalışmıyor su. Bilgisi olan veya deneyimi olan arkadaşlar rica etsem yardımcı olabilirler mi? Ve gdz elektrike tazminat talebinde bulunsam paramı alabilir miyim?

2 3 ay önce yaşadım 2 ekran kartı çöpe çıktı elektrik firimasını arasan da bir şey degişmeyecek onboard olarak goruntu al veya farklı kartlar ile dene.

Son düzenleme:
Tam olarak aynı sorunu yaşıyordum, bilgisayar çalışıyordu ama ekrana görüntü ve klavye mouse tarafına elektrik gelmiyordu. Deneyin bakalım umarım çözülür.

Teşekkürler dediğini yaptım ve oldu, ilk önce bir tanesini taktım denedim öyle açıldı sonra bekledim BIOS çıktı oradan kaydet çık yaptım ve güncellemeler filan oldu sonra tek bir tanesi ile açıldı PC sonra ikinci RAM'i taktım. Teşekkürler 😁

Teşekkürler, dediğini yaptım ve oldu. İlk önce bir tanesini taktım, denedim öyle açıldı sonra bekledim BIOS çıktı oradan kaydet çık yaptım ve güncellemeler falan oldu sonra tek bir tanesi ile açıldı PC sonra ikinci RAM'i taktım. Teşekkürler 😁
Rica ederim, düzelmesine çok sevindim ne mutlu bana yardımcı olabildiysem.

Teşekkürler dediğini yaptım ve oldu, ilk önce bir tanesini taktım denedim öyle açıldı sonra bekledim BIOS çıktı oradan kaydet çık yaptım ve güncellemeler filan oldu sonra tek bir tanesi ile açıldı PC sonra ikinci RAM'i taktım. Teşekkürler 😁

Sana dedik dostum RAM'den diye dinlemedin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -1 Eksi

Benim de başıma geldi elektrik gitti sonra geldi monitör çalışmıyordu (elektrik gitmiyordu) bir an bozuldu sandım yetkili servise gidecek gibi oldum sonra akşam bi' baktım monitör sorunsuz çalışıyor. Biraz bekleyin belki düzelebilir.

Geri
Yukarı