Elektrik kesintisi sonucu internet yok

darendeliveli

Hectopat
Kek günü
Daha fazla  
Arkadaşlar, merhaba dün gece bir elektrik kesintisi oldu ve ardından hemen geldi. Modem tekrar açıldı ama bir türlü internet gelmedi. TurkNet'de müşteri hizmetleri falan olmadığı için arayamadım da bekliyorum hâlâ kırmızı yanıyor. Ne yapabilirim bu durumda?

Arkadaşlar, merhaba dün gece bir elektrik kesintisi oldu ve ardından hemen geldi. Modem tekrar açıldı ama bir türlü internet gelmedi. TurkNet'de müşteri hizmetleri falan olmadığı için arayamadım da bekliyorum hâlâ kırmızı yanıyor. Ne yapabilirim bu durumda?
Bazen karşılaştığım bir durum. Elektrik kesintisinden sonra modem açılınca DSL ışığına kadar yanıyor fakat internet gelmiyor. Bu gibi durumlarda manuel olarak el ile kapatıp bir 10 saniye bekleyip geri açıyorum ve düzeliyor. Hiç şaşmadı. Belki sizde de böyle bir durum olabilir.
Tabi denediniz mi geceden beri yoksa beklediniz mi bilemiyorum, bir deneyin derim.

Arkadaşlar böyle bir mesaj geldi arıza kaydından aynısını yaptım yine kırmızı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-02-22-14-09-15-813_com.turknet.oim.jpg
    Screenshot_2021-02-22-14-09-15-813_com.turknet.oim.jpg
    86,1 KB · Görüntüleme: 201
Arkadaşlar böyle bir mesaj geldi arıza kaydından aynısını yaptım yine kırmızı.
Model kurulumundan kastı kullanıcı adı ve şifreni girmen. Online işlemlerde kullanıcı adı ve şifre yazar. Onu alıp modemin arayüzünden gir, belki VDSL veya ADSL değişmiş olabilir. İkisini de dene.

Geri
Yukarı