Elektrik Kesintisinde Bilgisayar Zarar Görür mü?

Elektrik kesintisi değil de dengesiz şebekelerde sıkıntı çıkabilir. Önemli olan, bulunduğun bölgedeki şebekenin kalitesi ve voltaj dengesi. Eğer elektrik anlamında sıkıntılı bir bölgede oturuyorsan, UPS alabilirsin.

Eğer regülatör alırsanız voltajın değişmesi sizi etkilemez çünkü regülatör voltajı dengeler mutlaka bir regülatör alın elektrik işi şakaya gelemez özellikle Türkiye' de.

Bir hdd bozuldu yolladım yeni gelende bozuldu. Bu elektrik kesintisi işi çok canımı sıkmaya başladı. Bunun ucuz yollu bir çözümü yok mu?

Bir hdd bozuldu yolladım yeni gelende bozuldu. Bu elektrik kesintisi işi çok canımı sıkmaya başladı. Bunun ucuz yollu bir çözümü yok mu?
Var UPS alabilirsiniz UPS elektrik kesintisinden sonra PC nizi normal kapatmak için size 5 dakika daha verir. Fiyatı ise çok da pahalı değil.
Öneriniz var mı?
Yıllar önce kaliteli bir markanın regülatörünü almıştım hala kullanıyorum bendekide buna benziyor

Dosya Ekleri

• Screenshot_20190805-223252.jpg
    Screenshot_20190805-223252.jpg
    69,5 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı