Elektrik kesintisinden sonra bilgisayar yavaşladı

MaviAY

Hectopat
Elektrik kesildikten sonra bilgisayar acayip yavaşladı. Normalde bir problem yok ama bir oyun açınca PC kafayı yiyor oyunda 10 FPS alıyorum. Alt+Tab yaptığımda masaüstü bile donuyor sebebi nedir? Elektrik gittikten sonra hiçbir şey indirmedim olay dün akşam saatlerine doğru oldu. Ne denesem olmuyor bu sorun oyunlarda başlıyor, 1GB gereksinimi olan bir oyuna bile girsem böyle bir hata veriyor.

1. Görüntü ayarlarından ekran kartını kontrol et.
  2. MSI Afterburner programı ile OSD göstergesini ayarla öyle oyun içi göstergeyi bizimle paylaş.
  3. HD Tune Pro programı ile HDD'yi tam tarama yap bad sector olma ihtimali düşükte olsa mevcut.

Elektrik kesildikten sonra bilgisayar acayip yavaşladı. Normalde bir problem yok ama bir oyun açınca PC kafayı yiyor oyunda 10 FPS alıyorum. Alt+Tab yaptığımda masaüstü bile donuyor sebebi nedir? Elektrik gittikten sonra hiçbir şey indirmedim olay dün akşam saatlerine doğru oldu. Ne denesem olmuyor bu sorun oyunlarda başlıyor, 1GB gereksinimi olan bir oyuna bile girsem böyle bir hata veriyor.
Fiş boşlamıştır belki? Bence bir baktırın. Bizde olduğunda 3 gün internet kullanamamıştık.

Güç kaynağında sorun olabilir. Sistem bileşenleri güç kaynağından yeteri kadar güç çekemezse FPS ve yavaşlama gibi durumlar söz konusu olabilir. Garantisi varsa bir gönderin veya güç kaynağının düzgün ve verimli çalıştığından emin olun.

Sorunumu buldum ekran kartım aygıt yöneticisinde kod 43 hatası veriyor bunun düzeltmenin bir yolu var mı Driver'larım güncel.

Bilgisayarı kapat tüm fişleri çek 5dk kalsın. Ardından ekran kartını sök tekrar tak. Bilgisayarı çalıştırın ekran kartı Driver'lerini kaldırıp tekrar yükleyin.
Eğer düzelmeme durumu olursa ekran kartı olmadan deneyin. (Sistem büyük ihtimal işlemci içerisindeki dahili grafik birimi ile çalışıyor olabilir)

Eğer güç kaynağın sertifikasız ve korumasız ise anlık elektrik kesintisi PSU'ya zarar vermiş olabilir. Yaşadığın sorunlar da sistem gerektiği kadar enerji çekemediğinde yaşanan sorunlardan. Büyük ihtimalle Güç Kaynağını değiştirirsen sorun çözülecektir...

Ayrıca bu haldeyken sistemi kullanmanı önermem dediğim gibi bir enerji sorunu varsa diğer parçaları da yıpratabilirsin kullanmaya devam ederek.

Yeni konular

Geri
Yukarı