Elektrik mi doğal gaz mı ucuz olur?

Kaledar

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben evde çay demlerken öncelikle normal ısıda ki suyu kettle ile kaynatıyorum sonda ocağa alıp tekrar bir daha fokurdayana kadar kaynatıp çayı demliyorum ve ocağı kapatıyorum.
Arkadaşlar elektrikle suyu demlemen doğalgazdan daha pahalıya gelir diyorlar acaba doğru mu?
Kiwi marka 2 lt kettle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ben evde çay demlerken öncelikle normal ısıda ki suyu kettle ile kaynatıyorum sonda ocağa alıp tekrar bir daha fokurdayana kadar kaynatıp çayı demliyorum ve ocağı kapatıyorum.
Arkadaşlar elektrikle suyu demlemen doğalgazdan daha pahalıya gelir diyorlar acaba doğru mu?
Kiwi marka 2 lt kettle.
Kettleın KW/saat değerine bakın. Sonra 1 lt suyu kaç dakikada ısıttığına bakın. Bulduğunuz süreyi saate çevirip kettleın değeriyle çarpın. Bölgenizdeki KW ücretlerine bakın. Aynı şeyi doğalgazlı ise ev dışarıdaki sayaç ile yapabilirsiniz, kombi sadece sudayken. Nasıl fark olduğunu, değip değmeyeceğini en iyi böyle çözersiniz :) Genel olarak doğalgazdan daha pahalıya gelir diye biliyorum.

Ben de aynı şeyi yapıyordum ancak daha çok yakar diyorlar. Artık sadece sabah kahvesi için azıcık bir suyu kaynatmak için Kettle kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı