Elektrik mühendisi için PC toplama

Orhan YILDIZ 27

Centipat
Herkese merhaba, Technopat ailesinin bir ferdi olarak sizlerden çok kıymetli bilgiler edindim. Kapitalist sistem bu bilgilere tüm tüketiciler sahip olamıyor ben bir iktisatçıyım. Bu konuda herkes hemfikir sizlerin sıkı takipçisi olduğumu fark eden samimi bir arkadaşım doktora yaparken gerekli programları kullanmak üzer bir sistem toplamak istediğini belirtti. Şahsen oyun bilgisayarı olacak olsa bütçeye göre bir şeyler toplayabilirdim, buradaki amaç kullanacağı programlara göre bir sistem düzmek istemesi ilgili programları bilmiyorum. İngilizcesi olanlar inceleyebilir.
PVSYST
AOTOCAD 2020
MATLAB
Sizce nasıl bir sistem düzmeliyiz bu arada malum hem yeni AMD işlemciler hem de NVIDIA ve AMD ekran kartları piyasada tam olarak temin edilemiyor. Bu süreç marta kadar da sürecek gibi arkadaşımın görüşü 11.11.de iyi bir indirim var ise sistemi toplamak olmazsa yeni teknolojiyi beklemek bu yönde bizi yönlendirebileceğiniz bir sistem tavsiyesi(leri) bekliyoruz.

Yeni Zen 3 AMD işlemcili ve RTX 3000 serisi ekran kartlı bir sistem toplanabilir, eğer bekleyebilirse.

Zen 3'ün render gücü, RTX 3000 serisinin CUDA, RT Core ve ML performansı ile uzun ömürlü bir sistem olur.

İlk etapta işlemci ve RAM'lere önem vermeli.
Sizde 2 alternatif alabilirmiyiz. Mevcut teknoloji için bir sistem ve yeni çıkan teknoloji için bir sistem artıları eksileri üzerinde konuşalım.
Bu arada Aoutacad programı ekran kartı ister diye tahmin ediyorum ama

Bu arada Aoutacad programı ekran kartı ister diye tahmin ediyorum ama
CAD programları için en münasip ekran kartları NVIDIA Quadro serisi profesyonel ekran kartlarıdır ancak sistemi ikiye katlar fiyat olarak bu ekran kartları, oyun sistemi bütçesini çok aşar. Haliyle Quadro alamayacaksanız bütçeyi çok sarsmayacak şekilde GTX 1050, 1060 veya biraz daha artırabilirseniz 1650, 1660 alabilirsiniz.

RAM ve işlemciye yüklenilmeli. i9 10920X ve 32 RAM ile başlanabilir.

Geri
Yukarı