Elektrik sayacı değişiminin ardından kabaran faturalar

haytalper

Decapat
Selam arkadaşlar, konuyu hangi forumda açacağım konusunda bayağı kararsız kaldım ve burada karar kıldım. Umarım yanlış bir seçim yapmamışımdır ve olabildiğince ilgili ve bilgili kişilere ulaşabilirim.

Önceki elektrik sayacı fatura yazmaya gelen ekiplerin gözlemlediği yanıklar sonucu değiştirilmiş. Ama o anda evde sadece annem varmış ve yetkili kişi annemin ısrarı olmasa tenezzül edip cevap bile vermeyecekmiş. Bu detay çok önemli değil ancak işler bundan sonra başlıyor. Normalde 140-180 TL arası gelen faturalar bu değişimin ardından ikiye hatta çoğu ay üçe katlanmaya başladı. Eşyalar değişmedi, evdeki tüketim standart sayılabilecek düzeyde diyebilirim. Son zamanlardaki 500 TL'nin üstündeki fahiş faturalardan sonra artık tak dedi ve fatura ekibine durumu sordum. Acaba tarife değişikliği, arızalı sayaç veya evdeki tesisat mı problemli diye. Sağ olsun bu seferki eleman biraz daha yardımseverdi ve sayacın yine yanmış olduğunu, bu kadar kısa sürede (yaklaşık 9-10 aylık) sayacın yanmasının normal olmadığını, sorunun evdeki bir ekipmanda olabileceğini veya tekrar sayaç değişim talebinde bulunabileceğimizi söyledi.

Şimdi benim sorunum tesisatta veya ekipmandaysa bunu minimum tahribatla nasıl tespit edebilirim? Kolay bir yöntemi var mıdır? Eğer tesisattaysa önceki sayaçta fatura neden bu kadar yüksek değildi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı