Çözüldü Elektrik sayacım düzgün çalışıyor mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DrOetker

Kilopat
Yer
Bursa
Uzun süredir 2+1 dairede tek yaşıyorum. 2-3 kişi yaşayan arkadaşlardan bu eve taşındığımdan beri fazla elektrik faturası ödüyordum. Bu ay faturaya baktığımda günlük ortalama 4.5 kWh tükettiğimi, aylık 133kWh tükettiğimi gördüm. Buzdolabı ve kombi dışında laptop ve 1 adet LED ampul çalışıyor. Haftada bir çamaşır makinesı çalışıyor. Tüketim miktarı normal midir acaba?

Çözüm
Uzun süredir 2+1 dairede tek yaşıyorum. 2-3 kişi yaşayan arkadaşlardan bu eve taşındığımdan beri fazla elektrik faturası ödüyordum. Bu ay faturaya baktığımda günlük ortalama 4.5 kWh tükettiğimi, aylık 133kWh tükettiğimi gördüm. Buzdolabı ve kombi dışında laptop ve 1 adet LED ampul çalışıyor. Haftada bir çamaşır makinesı çalışıyor. Tüketim miktarı normal midir acaba?
Normal gibi hocam.
Ben bu cihaz ile elektrik miktarını ölçtüm her şeyin. Buzdolabı günde 1.7-1.8 kwh yakıyor. Eski buzdolabı olursa (büyük motorlu) günde 4 kwh kadar harcayabiliyor. Laptop için standart 120 watt adaptör konuyor. Sizinkini bilmiyorum. 0.12 * 8 saat çalıştığını düşünürsek (tam güçte) 1kwh'e yakın bir tüketim gözlenir. Çamaşır makinesini vs. de bu cihaz ile ölçüp bakabilirsiniz.
Normal gibi hocam.
Ben bu cihaz ile elektrik miktarını ölçtüm her şeyin. Buzdolabı günde 1.7-1.8 kwh yakıyor. Eski buzdolabı olursa (büyük motorlu) günde 4 kwh kadar harcayabiliyor. Laptop için standart 120 watt adaptör konuyor. Sizinkini bilmiyorum. 0.12 * 8 saat çalıştığını düşünürsek (tam güçte) 1kwh'e yakın bir tüketim gözlenir. Çamaşır makinesini vs. de bu cihaz ile ölçüp bakabilirsiniz.

Çözüm
Normal gibi hocam.
Bir kontrol yapayım hocam. Buzdolabı cidden çok fazla harcıyormuş. Sanırım 2-3 kişilik evlere ek olarak bir de 200 wattlık laptop adaptörü devreye girince kabul edilebilir gibi. Kombim ve buzdolabım verimli ve yeni değiller. Çok teşekkürler.

Bazı binalarda elektrik tesisatı farklı yerleri besliyor başıma gelmişliği var. Evin içindeki sigortayı kapatıp sayac bak tüketim oluyor mu oluyorsa başka yere bağlıdır. Kombi dolap çamaşır makinesi vs A plus değilse onların da tüketimi yüksek olur.

Geri
Yukarı