Elektrik düzgün şekilde çalışmıyor

TheGang

Hectopat
Birkaç gün önce elektrikçiler geldi.
Fatura kesip gittiler.
O günden beri evimin elektiriği sorunlu.
Mesela lambalar doğru düzgün yanmıyor. Bir odanın lambası açıkken diğer odanın lambasını açınca diğer odanın lambası sönük yanmaya başlıyor.
Aynı odada lamba ve televizyon açıkken birden televizyon kapanıyor lamba sönüyor gibi oluyor.
Sonra düzeliyor.
Birkaç saat veya yarım saat ya da birkaç dakika sonra tekrar aynısını yapıyor.
Sigortayı kapatıp açıyorum ama düzelmiyor bunun sorunu nedir?

Sorun hakkında bilgim yok ama düzelene kadar fazla bilgisayarla uğraşma bence. Kaliteli akım korumalı PSU ve akım korumalı priz yoksa sistemin zarar görebilir.

Merhaba. Hocam, ev içi elektrik tesisatında muhtemelen kritik (zayıf) bağlantı noktalarınız bulunup watt gücü düşük tüketicilerin açılmasıyla bile bu zayıf noktalar anlık olarak tetikleniyor, sıkıntılı olan buat, sigorta bağlantıları veya diğer ana linyeden dağıtımdaki olası kritik noktaların varlığı buna neden olabilir. Bu sorunu ancak yetkili bir elektrikçi girişten itibaren çok dikkatli ölçüm ve titiz bir takiple bunu net bularak çözebilir. Koku, ses, vınıltı, cızırtı, vb. yapan noktalar bariz olarak bulunuyorsa ilk kontrol noktası elektrikçi ile mutlaka bu noktalardan yapılmış olmalıdır. Kolay gelsin.

Merhaba. Hocam, ev içi elektrik tesisatında muhtemelen kritik (zayıf) bağlantı noktalarınız bulunup watt gücü düşük tüketicilerin açılmasıyla bile bu zayıf noktalar anlık olarak tetikleniyor, sıkıntılı olan buat, sigorta bağlantıları veya diğer ana linyeden dağıtımdaki olası kritik noktaların varlığı buna neden olabilir? Bu sorunu ancak yetkili bir elektrikçi girişten itibaren çok dikkatli ölçüm ve titiz bir takiple bunu net bularak çözebilir. Koku, ses, vınıltı, cızırtı, vb. yapan noktalar bariz olarak bulunuyorsa ilk kontrol noktası elektrikçi ile mutlaka bu noktalardan yapılmış olmalıdır. Kolay gelsin.

Merhaba bugün sayaçtan cızırtılar gelmeye başladı ve bu benim gözümün önünde oldu sayaç birden çatapat gibi kıvılcımlar çıkarmaya başladı duman çıktı hemen sigortayı kapattım gediz i aradık geldiler sayaç ı değiştirdiler arıza sayaç ta imiş zaten 5 10 yıllık vardı o sayaç etrafındaki plastik hep eridi değiştirdiklerinde rahatladım artık bir sorunumuz yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı