Elektrikçinin interneti bir üst kata taşıması

bastila

Hectopat
Makaleler
1
Bir üst kata taşınacağız. Türk Telekom'a nakil için gittiğimde görevli kişi aynı binada değişeceği için elektrikçinin yapabileceğini ve sorun olmayacağını söyledi. Kabloyu ankastreden bulur mevcut dairedeki kabloyu gideceğiniz daireye (bir üst kata) çeker dedi. Bizimde tanıdığımız iyi bir elektrikçi vardı bende tamam dedim. Sonradan aklıma şu geldi, biz taşındıktan sonra bu daireye başka kiracı gelecek ve doğal olarak internet bağlatmak isteyecekler.
Elektrikçi ankastreden port olayını ayarlayabilir mi? Yani bizim bıraktığımız dairede internet bağlantısı var gözükmemeli. Ne yapmalıyım bilemedim.
Bu arada gideceğimiz daireye daha önce hiç internet bağlatılmadı, sıfır daire. NetSpeed sitesinde sorgulattığımda port var gözüküyor.

Ekran Alıntısı.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Binada boş port varsa siz kablonuzu üst kata çektiğinizde alt kata taşınacak kişi de başka bir port ile kendi katına normal bir şekilde internet hattı çekebilir diye düşünüyorum.

Şu an oturduğunuz dairedeki kabloyu üst kata çekerseniz olmaz. Üst kata değil de farklı bir ilçeye taşınacağınızı düşünün orayada kablo mu çekilecekti? Eski daireye taşınan biri olduğunda oda internet isteyecek kendine abonelik alacak haliyle oradaki kablolar kullanılacak.

Sistemden güncellerler ama bu işi Türk Telekom ekiplerinin yapması lazım diye biliyorum. Krone çakısı ve DSL hattı ölçebilen her elektrikçi bunu yapabilir.

Evet, bende Türk Telekom'un yapması gerektiğini düşünüyorum, fakat gittiğimde kendi görevlileri aynı bina içinde olacağı için sorun olmayacağını söylüyor. Gerçekten ilginç bende bilemedim ne yapacağımı. Araştırdığımda da bir kesim sorun olmaz diyor bir kesimde TT yapmalı diyor.

Evet bende Türk Telekom'un yapması gerektiğini düşünüyorum, fakat gittiğimde kendi görevlileri aynı bina içinde olacağı için sorun olmayacağını söylüyor. Gerçekten ilginç bende bilemedim ne yapacağımı. Araştırdığımda da bir kesim sorun olmaz diyor bir kesimde TT yapmalı diyor.

Uğraşmamak için geçiştiriyor olabilirler.

Geri
Yukarı