Elektrikli battaniyeler güvenli midir?

Rhastalavista

Centipat
Ben 30 yaşındayım ve bu zamana kadar hiç elektrikli battaniye kullanmadım, ancak eşim ısrarla kullanmak istiyor. Ben de açıkçası elektrikli battaniye yorgan artık adı her neyse hiç güvenmiyorum. Net'te çeşit çeşit yorumlar okudum, yok kaçaktan ölen, kalp ritmini bozuyor diyen, radyasyon yayıyor diyenler var, hal böyle olunca da güvenip satın alasım gelmiyor. Eşim bu arada gebe, bunu da dikkate alarak bu konu hakkında beni aydınlatacak bilgisi ve daha önce bu battaniyeden kullanmış olan arkadaşlardan yorum bekliyorum. Hayırlı akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanan sayısının bu kadar az olması garibime gitti. Ben kullanıyorum, hatta şu an açık ve yatağı ısıtıyor. Kaliteli bir ürün alırsanız ve kullanma talimatlarına uyarsanız (açık uyumama gibi) bir sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum.

Ben 30 yaşındayım ve bu zamana kadar hiç elektrikli battaniye kullanmadım, ancak eşim ısrarla kullanmak istiyor. Ben de açıkçası elektrikli battaniye yorgan artık adı her neyse hiç güvenmiyorum. Net'te çeşit çeşit yorumlar okudum, yok kaçaktan ölen, kalp ritmini bozuyor diyen, radyasyon yayıyor diyenler var, hal böyle olunca da güvenip satın alasım gelmiyor. Eşim bu arada gebe, bunu da dikkate alarak bu konu hakkında beni aydınlatacak bilgisi ve daha önce bu battaniyeden kullanmış olan arkadaşlardan yorum bekliyorum. Hayırlı akşamlar.
Biz küçükken kullanıyorduk 3 kardeş olarak. Öncelikle elektrikli battaniyeyi sanırım adında battaniye var diye üzerine örten ya da direkt olarak üstüne uzananlar var. Yatağınızdaki çarşafın altına ya da varsa çarşafın altındaki lastikli çarşafın altına koyun ve uyumadan yarım saat önce çalıştırıp uyurken kapatın ki sıcak yatağa elektrik çarpacak mı korkusuyla girmeyin. Zaten çalışırken girmek bence mantık işi değil, o çarşafın içinden ince kıl kablolar geçiyor ve o kablolar vasıtasıyla ısınıyor zaten. Hani terlerseniz ya da ıslak, nemli falan girerseniz ne olur bilinmez o yüzden kullanılacaksa yatarken fişten çekin. Sanırım çok yüksek bir akım çekmediğinden kendi kendine alev almaz diye tahmin ediyorum. Çoğunlukla da bozuluyordu zaten, neredeyse her yıl ya da 2 yılda bir yenisi alınırdı. Tek gerçek ve mantıklı kullanım şekli anlattığım gibidir, hiç riske girmeyin zaten sıcak yatağa girip fişi çektiğinde vücut ısıtacağından yatak yeterince sıcak kalır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı