Elektrikli Bisiklet PCB TTL Bağlantısı

FurkanÇtnkya

Centipat
Merhaba Yardımseverler.
Öncelikle elimde akıllı bir elektrikli bisiklet beyni bulunuyor. Normalde bunların içerisinde 5 çıkışı olan bir TTL yeri oluyor fakat yakın zamanda almış olduğum akıllı beyinde 6 çıkış mevcut ve üzerilerinde 5 çıkıştan farklı şeyler mevcut.

Sıralama şu şekilde: (GND)-(RST)-(TDI)-(TMS)-(TDO)-(+5)

Buna normal USB-TTL sürücüyü bağlayabilmenin bir yolu var mı? Bu işler ile uğraşan çok insan var bunlara bir ulaşabilirsem efsane düşüncelerim var yazılım ve donanım bazından.
Ne diyorsunuz bilginiz varsa bana yardımcı olabilir misiniz?

WhatsApp Image 2019-12-20 at 15.39.27 (1).jpeg

WhatsApp Image 2019-12-20 at 17.18.35.jpeg

WhatsApp Image 2019-12-20 at 15.39.27.jpeg

USBTTl.png

Son düzenleyen: Moderatör:
JTAG çıkışına benziyor. Kontrol kalemi veya picproje forumlarında aramanı öneririm.
Ayrıca, o efsane düşünceleri bilgiyle birleştirmeniz gerekiyor. Forumlarda konu açarak bir yere varamazsınız. Açsanız bile bu teknik konular çok derine iniyor. Wikipedia okur gibi dallanıyor üstüne geliyor.

Son düzenleme:
JTAG çıkışına benziyor. Kontrol kalemi veya picproje forumlarında aramanı öneririm.
Ayrıca, o efsane düşünceleri bilgiyle birleştirmeniz gerekiyor. Forumlarda konu açarak bir yere varamazsınız. Açsanız bile bu teknik konular çok derine iniyor. Wikipedia okur gibi dallanıyor üstüne geliyor.
cevap için teşekkürler. fakat şöyle bir durum var JTAG çıkışlar 3.3v ile çalışırken bendeki çıkış 5v ile çalışıyor belki çalışır ama bilemiyorum şuan elimde TTL de JTAGda yok alacağım Şuan elimdeki cihazın üreticisine kadar konuştum çince bilsem bu anakartı türkiyeye pazarlayan firmayada ulaşacaktım neredeyse :)) belki ingilizce biliyorlardır ama sormadım.

cevap için teşekkürler. fakat şöyle bir durum var JTAG çıkışlar 3.3v ile çalışırken bendeki çıkış 5v ile çalışıyor belki çalışır ama bilemiyorum şuan elimde TTL de JTAGda yok alacağım Şuan elimdeki cihazın üreticisine kadar konuştum çince bilsem bu anakartı türkiyeye pazarlayan firmayada ulaşacaktım neredeyse :)) belki ingilizce biliyorlardır ama sormadım.
İngilizce evrenseldir:) Bu iletişim olayı için firmadan destek almak en mantıklısı tabii ki lakin içindeki yazılımı değiştirmenizi ne kadar isteyecekleri belirsiz.

İngilizce evrenseldir
Orası öyle ve değiştirme meseleside var tabi ama bu işin yazılım yine onlara ait belkide satıyor olabilirler çünkü bu işlerin ucu baya bi açık mesela bu iş yapan bir firma var bisiklet hız arttırma diye yazarsanız direk görürsünüz ama sadece belirli markalar.mesela volta bu işin ucunu ttl ile açmış :) yazılımına kadar erişebiliyorsunuz. gerçi değiştirmek zaten arayüz istiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı