Elektrikli bisiklet tavsiyesi

OdTin

Centipat
Daha fazla  
Elektrikli bisiklet almayı düşünüyorum. Beni uzun yıllar idare edecek, servis ağı güçlü ve ayrıca böyle bir özellik var mı bilmiyorum ama varsa pedal çevirince şarj eden bir model arıyorum. Son özellik hiçbir modelde yoksa sorun değil. Fiyat/performans olarak hangisini bana önerirsiniz?

Pedal çevirince şarj etme olayı sadece bir firma da var o da yurt dışı model. Bütçe ne kadar?

20000 liraya kadar bütçem.

Size önerim ikinci elden bataryasız veya bataryası ölü fakat genel kondisyonu iyi olan bir bisiklet alıp yüksek voltaj ve amper değerlerine sahip bir life4po (sanırım) batarya alıp onu takarak kullananız. Böylece daha ucuza veya sıfır ile aynı fiyata çok daha güçlü ve uzun menzilli bir bisiklet kullanmış olursunuz. Bhasettiğim bataryaların ömrü 10 yıl civarı iken sıfır aldığın bisikletlerin stok bataryasının ömrü 3 yıl ya olacak ya olmayacak. Ayrıca verimli ve sakin kullanımda 40 km anca götürecek. Oysa ki kendi takacağınız bataryanın torku da daha yüksek olacağından daha dik yokuşları daha rahat çıkabileceksiniz.

Kaç yaşındasınız? Kaç kilosunuz? Günde ne kadar km yaparsınız? Nerede yaşıyorsunuz yani bisikleti hangi şehirde kullanacaksınız? Ne amaçla kullanacaksınız? Trafik de mi, ulaşım için mi, hobi mi, asfaltta mı yoksa toprakda mı vb..

İstanbul'da evden işe daha çok kullanacağım. 185 boy 85 kg. Ve bu dediğiniz Life4po bataryayı ne kadara bulabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı