Elektrikli bisiklet vs elektrikli bisiklet kiti

karul

Decapat
Ailemi ikna edebilirsem elektrikli bisiklet almayı düşünüyorum. Ortalama fiyatlarını araştırdım. 23-25k civarı. Elimde kross level R2 dağ bisikleti var. 35-45 km civarı hızla ve tek şarj ile 100km gidebileceğim bir elektrikli bisiklete çevirmek istesem ne kadar bütçe ayırmam gerekiyor? Mantıklı mı? Sorun çıkarır mı?

Direkt bisiklet olarak almak daha ucuz ve mantıklı.

Bence bu bisiklete elleme ikinci bir bisiklet al. Ona da life4po muydu neydi öyle bir batarya al. Hem menzil artar hemde çekiş. E Bike in sıfırı 20 bin lira desek, batarya da 6 bin fan. 26 bin eder. Stok batarya 40 km gidiyor zaten. Ek batarya ile menzil bayağı uzar.

Direkt bisiklet olarak almak daha ucuz ve mantıklı.

Bence bu bisiklete elleme ikinci bir bisiklet al. Ona da Life4po muydu neydi öyle bir batarya al. Hem menzil artar hem de çekiş. E bike in sıfırı 20 bin lira desek, batarya da 6 bin fan. 26 bin eder. Stok batarya 40 km gidiyor zaten. Ek batarya ile menzil bayağı uzar.

Bir arkadaş ona benzer bir şey yapmamı söyledi zaten. 2. el ölü batarya e-bike + 36volt 30ah lifepo4 batarya. Hemen hemen aynı fiyata geliyor ve 100km menzil. Peki bu alacağım bataryayı kendi batarya bölümüne koyabilir miyim? Yoksa bisikletin arkasına bir çanta koyup oradan mı bağlamam gerek?

Diğer açtığım konu: Elektrikli bisiklet/motor alınır mı?

Yoksa bisikletin arkasına bir çanta koyup oradan mı bağlamam gerek?

Arkaya veya başka uygun bir yere takmalısın. Oraya sadece stok batarya geliyor. Eğer ölü bataryalı bir bisiklet alırsan çok daha ucuza kapatırsın işi. Ama ölü batarya ise bisikletin kozmetiğine dikkat et.

Ailemi ikna edebilirsem elektrikli bisiklet almayı düşünüyorum. Ortalama fiyatlarını araştırdım. 23-25k civarı. Elimde kross level R2 dağ bisikleti var. 35-45 km civarı hızla ve tek şarj ile 100km gidebileceğim bir elektrikli bisiklete çevirmek istesem ne kadar bütçe ayırmam gerekiyor? Mantıklı mı? Sorun çıkarır mı?

30-35k ayırman gerekiyor ve hazır elektrikli bisikletden çok daha iyi performans alırsın hazır elektrikli bisikletlerin motorları kötü.

30-35k ayırman gerekiyor ve hazır elektrikli bisikletden çok daha iyi performans alırsın hazır elektrikli bisikletlerin motorları kötü.

1000W Aşırı gereksiz. O paraya direkt motor alsın o zamanç 250w gayet yeterli. Boşuna masrafa gerek yok.

1000W aşırı gereksiz. O paraya direkt motor alsın o zamanç 250W gayet yeterli. Boşuna masrafa gerek yok.

Hocam yapmayın nasıl gereksiz hiç mi 1000W bisiklet kullanmadınız ya da inceleme videosu izlemediniz arkadaş bana göre minimum mxus gdr19 motoru olan elektrikli bisiklet kitini almalı 250W yokuşlarda çok vasat ve hızlanması 1000W motora göre çok yavaş.

Hocam yapmayın nasıl gereksiz hiç mi 1000W bisiklet kullanmadınız ya da inceleme videosu izlemediniz arkadaş bana göre minimum mxus gdr19 motoru olan elektrikli bisiklet kitini almalı 250W yokuşlarda çok vasat ve hızlanması 1000W motora göre çok yavaş.

Evet tamamen gereksiz. Bisiklet dediğin 15 kg bir şey. Böyle bir taşıta 1000w motor koyup oradan oraya uçmak ne kadar güvenli? 1000w ehliyet ve plaka da istiyor üstelik. Motorsuz bisiklet bile yokuş çıkarken 250w neden vasat olsun? Beni Ankara'da şuana kadar çıkaramadığı yokuş yok. Daha dik yokuşları çıkmak da mantıksız olur zaten. Bisikletin önü kalkar vb. Bisiklet dediğimiz şeyi neden motosiklete çevirelim ki? 1000w motor takarsan motosiklet olur zaten. Direkt motor alsın o paraya. Hem adı üstünde bisiklet. Kendi de efor sarf etmeli.

Evet tamamen gereksiz. Bisiklet dediğin 15 kg bir şey. Böyle bir taşıta 1000W motor koyup oradan oraya uçmak ne kadar güvenli? 1000W ehliyet ve plaka da istiyor üstelik. Motorsuz bisiklet bile yokuş çıkarken 250W neden vasat olsun? Beni Ankara'da şu ana kadar çıkaramadığı yokuş yok. Daha dik yokuşları çıkmak da mantıksız olur zaten. Bisikletin önü kalkar vb. bisiklet dediğimiz şeyi neden motosiklete çevirelim ki? 1000W motor takarsan motosiklet olur zaten. Direkt motor alsın o paraya. Hem adı üstünde bisiklet. kendi de efor sarf etmeli.

Hocam abartmayın 1000W takarsanız bisiklet uçmuyor en baba 40km hız yapabiliyorsunuz onun dışında ağırlık olarak eklediğiniz hızı zaten motor yaptığı destek ile telafi ediyor ve hız değerini istediğiniz değere ayarlayabiliyorsunuz bu tarz motorlarda önemli olan Tork değeri yaptığı hız değil onun dışında arkadaş sadece bisiklet kullanmak isteseydi bu konuyu açmazdı demek ki yeni şeyler denemek istiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı