Elektrikli bisikletler ehliyet gerektirir mi ?

hazarcakmak

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, 05.09.2001 Doğumluyum Liseye geçtim... 60 veya 70-80 basan bir elektrikli bisiklet almak istiyorum acaba ehliyet almam gerekir mi ?
Biraz araştırdım sanırım A1 ehliyet gerektiyormuş artık peki A1 ehliyet yaş sınırı kaçtır ?
Ehliyetsiz polise yakalanırsam ne olur ?
Seneye yazın alacağım 15 yaşında oluyorum o zaman ehliyet alabilirmiyim ?
Yardımcı olursanız sevinrim

Motorun kilowatt'ına göre değişiyor. 25 Kw üstüne ehliyet isteniyor. Üstteki yorumumu da şunun için yaptım; ben de motorsiklet ve iki tekerlekli aletlerle ilgileniyorum ve seviyorum. İnsanların da sürmesi ya da en azından tanıması taraftarıyım ama ne olur dikkatli yap o işleri. En az orta kalite bir kaskın olsun -ki ne kadar kaliteli ve çok koruma, o kadar iyi-, sen ne kadar iyi kullanırsan kullan trafiğe her türlü tip çıktığı için nerde ne olacağı belli olmaz. Ölmek zor bir şey değil, ama ölmemeye bak sen, önlemini al. Daha teknoloji ve bilim ilerleyecek. Acayip acayip motorlar, telefonlar, bilgisayarlar gelecek. Bunları da görmek lazım. Bol şans sana. :)

Motorun kilowatt'ına göre değişiyor. 25 Kw üstüne ehliyet isteniyor. Üstteki yorumumu da şunun için yaptım; ben de motorsiklet ve iki tekerlekli aletlerle ilgileniyorum ve seviyorum. İnsanların da sürmesi ya da en azından tanıması taraftarıyım ama ne olur dikkatli yap o işleri. En az orta kalite bir kaskın olsun -ki ne kadar kaliteli ve çok koruma, o kadar iyi-, sen ne kadar iyi kullanırsan kullan trafiğe her türlü tip çıktığı için nerde ne olacağı belli olmaz. Ölmek zor bir şey değil, ama ölmemeye bak sen, önlemini al. Daha teknoloji ve bilim ilerleyecek. Acayip acayip motorlar, telefonlar, bilgisayarlar gelecek. Bunları da görmek lazım. Bol şans sana. :)
Yorumun için teşekkürlerde 60 basan elektrikli bisiklet 25Kw Geçiyor malum : ) Hangi sınıf ehliyet gerekir peki ? Yaş sınırı kaçtır

Motorun kilowatt'ına göre değişiyor. 25 KW üstüne ehliyet isteniyor.
25 KW demek yanlış olur. 2,5 KW olmalıdır. Çünkü 25 KW demek 25 bin Watt demek ve bu yaklaşık 30 beygirden fazla demektir. Bu değerde elektrikli bisiklet piayasada görmedim.

//Konu sahibi. Ehliyet isteniliyor ancak A1 ehliyet. Yani sorun çıkarmayacaktır size. Kaskınızı takın sorun çıkmaz. Tabi 2,5 KW üzeri olursa sorun çıkabilir siz en iyisi bir trafik polisine sorun.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı