Elektrikli cezve ve Türk kahvesi makinesinin farkı var mı?

Sanbekliyor

Decapat
Kahve makinesının fiyatı neredeyse 2 katı fazla ve plastik. Daha uyguna çelik cezveler var. Tecrübe etmiş arkadaşlar öneride bulunabilir mi?

Günümüz teknolojisini barındırdığı ve teknolojik imkanları olduğu için fiyatları farklı. Hiçbir farkları yok yani aslında. Cezvenin başında bekleyip kendin ayarlaman lazım, makineler kendi durduruyor ve uyarıyor.

Günümüz teknolojisini barındırdığı ve teknolojik imkanları olduğu için fiyatları farklı. Hiçbir farkları yok yani aslında. Cezvenin başında bekleyip kendin ayarlaman lazım, makineler kendi durduruyor ve uyarıyor.

Ben de öyle düşünmüştüm ama lezzet farkı o kadar abartı mı diye merakta kaldım. Düz kahve sonuçta. Bir de közde vs. ayarı varmış ama közün olayı bakır diye biliyorum bu düz plastik. Çelik cezve almak daha mantıklı geliyor.

Baştan söyleyeyim, hiç eskiyi övme meraklısı değilimdir. Kahve kültürüne çok aşina da sayılmam. Ama bolca içer, içiririm. Kahveyi yaparken şöyle bi son taşımı iyice sindirsin, azıcık yansın da isterim. Muazzam bir tat farkı olduğunu sanmıyorum ama hafif yanıksı koku çok hoş oluyor. Başında durma imkanım olduğu sürece makineye bulaşmıyorum ben. Neticede keyfi içtiğimiz bir içecek. Hazırlanışı da keyifli olması gerekir diye düşünüyorum :D

Baştan söyleyeyim, hiç eskiyi övme meraklısı değilimdir. Kahve kültürüne çok aşina da sayılmam. Ama bolca içer, içiririm. Kahveyi yaparken şöyle bi son taşımı iyice sindirsin, azıcık yansın da isterim. Muazzam bir tat farkı olduğunu sanmıyorum ama hafif yanıksı koku çok hoş oluyor. Başında durma imkanım olduğu sürece makineye bulaşmıyorum ben. Neticede keyfi içtiğimiz bir içecek. Hazırlanışı da keyifli olması gerekir diye düşünüyorum :D
Valla al benden de o kadar, teknolojiye bayılırım, yeniliklere her zaman ayak uydururum ama kahve, çay, filtre kahve tarzı içecekler için bizleri hazıra ve monotonluğa alıştırıyorlar. Bununla birlikte de aldığınız keyif hep aynı kalıyor, seviyor olsanız bile bir süre sonra sıkılabiliyorsunuz ama sizin gibi cezveyle yapınca istediğiniz kıvamda içiyorsunuz :)

Baştan söyleyeyim, hiç eskiyi övme meraklısı değilimdir. Kahve kültürüne çok aşina da sayılmam. Ama bolca içer, içiririm. Kahveyi yaparken şöyle bir son taşımı iyice sindirsin, azıcık yansın da isterim. Muazzam bir tat farkı olduğunu sanmıyorum ama hafif yanıksı koku çok hoş oluyor. Başında durma imkanım olduğu sürece makineye bulaşmıyorum ben. Neticede keyfi içtiğimiz bir içecek. Hazırlanışı da keyifli olması gerekir diye düşünüyorum :D

Vallahi al benden de o kadar, teknolojiye bayılırım, yeniliklere her zaman ayak uydururum ama kahve, çay, filtre kahve tarzı içecekler için bizleri hazıra ve monotonluğa alıştırıyorlar. Bununla birlikte de aldığınız keyif hep aynı kalıyor, seviyor olsanız bile bir süre sonra sıkılabiliyorsunuz ama sizin gibi cezveyle yapınca istediğiniz kıvamda içiyorsunuz :)

Ben şu sıra çok Türk kahvesi içmeye başladım ama köpüğü tutturamıyorum. Bir arkadaşım elektrikli cezve ile 5 bardak yaptı inanılmaz köpürtüyor. Ondan çok ilgimi çekti. Yoksa ev de cezve yok değil. Xd. Sonra şu kahve makinelarında közde falan ayarlarını gördüm bir merak ettirdi. Acaba daha mı lezzetli dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı