Elektrikli Diş Fırçası Önerisi

Fro

Kilopat
Elektrik diş fırçası almayı düşünüyorum fakat çok bir bilgim yok. Oral-B Vitality modelini gördüm. İlk alışımda yüksek fiyatlı ürünlere yönelmek istemedim. Bu modelle birlikte 3D White ve Cross Action başlık modelleri olduğunu gördüm. Bunların hangisinin daha iyi olduğu hakkında pek bilgiye rastlayamadım. Başlıklar hakkında biraz bilgilendirirseniz sevinirim. Ayrıca bunun dışında model önerilerinize de açığım. Şimdiden teşekkür ederim.

Ben 90TL ye Oral-B aldım gayet memnunum. Tek tuşu var mod vs. atayamıyoruz ama gayet uygun. Ağız bakımı için şart olmaya başladı zaten. Ciddi manada fark gösteriyor bu arada.

Ben 90TL ye Oral-B aldım gayet memnunum. Tek tuşu var mod vs. atayamıyoruz ama gayet uygun. Ağız bakımı için şart olmaya başladı zaten. Ciddi manada fark gösteriyor bu arada.
Hocam ne gibi farklar gösteriyor misal? Bana pek işlevsel gelmedi de. Normal diş fırçası ile fırçala geç bazen misvak sürt dişlere karanfil çiğne tükür tamam yani bakım tamamlandı elektriğe gerek var mı :LOL:

3D White başlığını ben beğenmedim. Cross Action da biraz sert ancak güzel temizliyor. Kullandığım model Genuis Pro 9000. Başlık olarak ben yumuşak başlıkları sevdiğim için Sensitive ve Precision Clean başlıklarını seviyorum.

Son düzenleme:
Babamda Oral-B Genius Pro 9000 var. Dişleri aşırı parlak olduğu için yüzüne bakamıyoruz. O derece iyi. Ablamla bende ise Oral B Pro 790 var, o da gayet iyi.

Hocam ne gibi farklar gösteriyor misal? Bana pek işlevsel gelmedi de. Normal diş fırçası ile fırçala geç bazen misvak sürt dişlere karanfil çiğne tükür tamam yani bakım tamamlandı elektriğe gerek var mı :LOL:

Ben çok diş fırçasıyla uğraşan biri değilim :D . Bu sebeple işimi kolaylaştırıyor. Faydasına gelince, normal fırçanın giremediği yerlere giriyor. Diş aralarını çok rahatlıkla almaya başladım aynı zamanda diş arkalarına vs. de rahatlıkla ulaşıyor. Plakların birikmesi olası yerler için birebir. Ciddi manada kullandıktan sonra ağzım ferahladı diyebilirim.
Ekstra: Ben diş taşı şikayetiyle bezmialem hastanesine gitmiştim. Temizlemişlerdi. Makineli fırçaların veya yuvarlak başlı normal fırçaların daha iyi olduğunu diş taşı oluşumunu çok yavaşlattığını söylediler. Elektrikli olması şart değilmiş yuvarlak başlık uygundur dediler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı